Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

ID Card Opole – заявка, виготовлення, збір, обмін

Посвідчення особи – це дуже важливий документ, який використовується для підтвердження особи даної особи та для підтвердження того, чи є її власник громадянином Польщі. Це документ, необхідний під час вирішення багатьох питань в офісах, банках і навіть на пошті. Крім того, він дозволяє подорожувати без паспорта в країни, які дозволяють перетинати кордон на його основі, в тому числі Країни Шенгенської зони, Албанія чи Чорногорія. Які дані містяться в ID-карті?

Чи всім потрібна ID-карта?

Так, посвідчення особи має отримати кожен повнолітній громадянин, який проживає в Польщі, і ви повинні подати заявку на її отримання, як тільки ви досягнете 18 років. У разі повнолітніх недієздатних осіб заяву може подати особа, яка їх охороняє. Неповнолітні також можуть мати посвідчення особи, але їх батьки або законні опікуни повинні подати заявку на її отримання. Тут вік дитини не має значення. Доказ для дитини, отриманий, наприклад, в Ополі, може бути корисним, зокрема при перетині кордону в Європейському Союзі.

Скільки дійсна посвідчення особи?

Наразі ID-картки видаються на 10 років для дорослих і дітей старше 5 років. Термін дії документа 5 років поширюватиметься лише на дітей віком до 5 років. Документ з необмеженим терміном дії більше не видається. Варто пам’ятати, що заміна документа не потрібна, якщо була змінена юридична адреса або назва підрозділу, що видав.

Які дані містяться в ID-карті?

Ідентифікаційна картка містить усі основні дані, а саме:

 • імена та прізвища,
 • дата народження,
 • PESEL → перевірити, як отримати номер PESEL в Ополе,
 • імена батьків,
 • рік і місце народження,
 • Ідентифікаційний номер і серія,
 • дата видачі документа та термін його дії,
 • відомості, ким він був виданий.

Як отримати ID-картку в Ополе?

 1. Оформити ID-картку необхідно в офісі в Ополе.
 2. До заяви необхідно додати одну свіжу фотографію доказів розміром 35 мм х 45 мм (не старше 6 місяців від дати подання заяви). Вартість фотозйомки для ID залежить від обраної фотостудії – від 20-30 злотих за комплект.
 3. Коли офіс почне обробляти заявку, заявник отримає відповідне підтвердження в обліковому записі ePUAP.
 4. Протягом 30 днів з моменту подання заяви заявник має отримати повідомлення про те, що ID-картка готова до отримання.
 5. Останній крок – відвідати обраний вами офіс і отримати посвідчення особи.

Один із батьків може подати заяву на отримання ID-картки для дитини в Ополе.

Куди оформити ID-картку в Ополе?

Заяву на отримання ID-картки можна подати в будь-якому міському чи комунальному відділенні, незалежно від місця проживання. У випадку з Ополе, відповідним офісом буде Департамент цивільних справ із місцезнаходженням за адресою пл. Свобода 7-8. Хоча подати заявку на отримання такого документа можна в будь-якому офісі країни, важливо пам’ятати, що документ збирається там, де раніше була подана заява.

Чи можу я подати заявку на отримання ID-картки онлайн?

Так, але лише заява на документ для дитини віком до 12 років. З 27 липня 2021 року не можна подавати заяву на документ для дорослих та неповнолітніх віком від 12 років. через Інтернет, оскільки це біометричні документи, які вимагають від вас особисто з’явитися в офіс для отримання відбитків пальців. Заявку на отримання ID-картки для дитини до 12 років можна подати онлайн, оскільки такий документ не має цієї біометричної ознаки.

Скільки коштує видати чи замінити ID-картку в Ополе?

При оформленні ID-картки в Ополе вам не доведеться турбуватися про витрати. Такий документ видається безкоштовно, як для вперше, так і в разі його заміни, наприклад, після зміни прізвища після шлюбу або після закінчення терміну дії документа.

Скільки часу займає оформлення ID-картки?

Час очікування ID-картки до 30 днів. У деяких випадках він може бути довшим, але про цей факт заявника має повідомити посадова особа.

Резюме

В Ополі діє Центр інтеграції іноземців, який відкрив Воєводське бюро праці у співпраці з Маршаллією та іншими органами місцевого самоврядування. Це місце, де всі громадяни з-за меж Європейського Союзу, які легально перебувають у нас, а також біженці від війни з України, можуть отримати допомогу. Це включає психологічна допомога, доступ до курсів польської мови, допомога у виконанні формальностей.

Номер PESEL може отримати кожен громадянин України, який прибув до Польщі безпосередньо з України після 24 лютого 2022 року у зв’язку з бойовими діями та подає заяву до будь-якої комунальної служби. У заяві повинні бути вказані такі дані, як: ім’я та прізвище, дата та місце народження, країна народження та громадянство, дата в’їзду до Польщі та український реєстраційний номер, якщо він є у особи. Люди, які також хочуть отримати довірений профіль, повинні додатково вказати адресу електронної пошти та польський номер телефону.

Miejskie Centrum Pomocy Uchodźcom/ Міський центр допомоги біженцям

Опольська ратуша видала інформаційний довідник для біженців із картою міста та його найважливішими пунктами. Все це для того, щоб громадянам України, які приїжджають в Ополе, легше пересуватися столицею області. Від інформатора ми дізнаємося, серед іншого де знаходиться пункт прийому або де можна подати заявку на номер PESEL.