Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego dla dzieci

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) umożliwia dostęp do państwowej opieki zdrowotnej podczas podróży do kraju Unii Europejskiej (UE) oraz Szwajcarii, Norwegii, Islandii czy Liechtensteinu w celu uzyskania nagłego lub niezbędnego leczenia podczas wakacji.

Okazanie karty EKUZ przed otrzymaniem leczenia w kraju UE oznacza, że masz prawo do takiej samej opieki medycznej, jak lokalni obywatele bez opłat lub po obniżonych kosztach. EKUZ pokryje również wszelkie niezbędne leczenie w przypadku istniejących schorzeń i rutynową opiekę położniczą, pod warunkiem, że nie podróżujesz do kraju w celu porodu lub poszukiwania leczenia.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego dla dzieci wydawana jest na takich samych zasadach jak dla osób dorosłych. Różnice dotyczą jedynie formalności, a więc wniosek podpisuje opiekun prawny, który dodatkowo, w razie wątpliwości, może zostać poproszony o przedstawienie dokumentu potwierdzającego, że członek rodziny objęty jest ubezpieczeniem. Taka sytuacja zdarza się niezwykle rzadko.

EKUZ możesz uzyskać w oddziale NFZ, EKUZ Opole NFZ:

Opolski Oddział Wojewódzki NFZ Opole, ul. Głogowska 37, 45-315 Opole , tel.: (77) 402-01-00, 402-01-02

EKUZ a ubezpieczenie turystyczne

Pamiętaj, że EKUZ nie jest tym samym co ubezpieczenie turystyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, co daje ubezpieczenie turystyczne oraz gdzie najlepiej ubezpieczyć się przed wyjazdem na wakacje, skontaktuj się z naszym agentem: