Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Dlaczego kradzież na placu budowy jest powszechna?

Złodzieje będą atakować place budowy z różnych powodów i powodować kosztowne straty w postaci brakujących materiałów lub sprzętu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​Twoja firma może podjąć pewne kroki, aby temu zapobiec.

Dlaczego kradzież na placu budowy jest powszechna i co z tym zrobić?

Ludzie zawsze przychodzą i odchodzą z placów budowy, a to tworzy idealne środowisko, w którym coś może zniknąć. Dziesiątki pracowników, wykonawców, kierowców dostawczych i inspektorów wszakże każdego dnia wkraczają na teren zakładu, a narzędzia, sprzęt i materiały stoją bez nadzoru przez większość czasu.

Place budowy są częstym celem złodziei, ponieważ ich sprzęt i materiały są niezwykle cenne i często godzinami leżą w niezabezpieczonych miejscach. Oto spojrzenie na niektóre przedmioty, które złodzieje często wybierają na stronach z ofertami pracy, oraz informacje o tym, co możesz zrobić, aby Twoja firma nie stała się ofiarą.

Co kradną złodzieje?

Dobrym pomysłem jest przyjrzenie się, co złodzieje często zabierają z placów budowy, aby mieć lepsze pojęcie o tym, co należy chronić. Lista jest niestety długa, ponieważ te osoby niewiele zostawią po sobie, gdy otrzymają szansę:

  • Narzędzia ręczne — prawdopodobnie najczęściej znikającymi przedmiotami są narzędzia ręczne, ponieważ są wystarczająco małe, aby ukryć i opuścić teren bez wykrycia. Prawdopodobnie nie zauważysz również, że od razu brakuje kilku podręcznych narzędzi.
  • Duży sprzęt – choć trudniej jest go zabrać, złodzieje kradną duży sprzęt, taki jak buldożery, ciężarówki i traktory, z miejsca pracy, jeśli to możliwe. Ludzie, którzy biorą takie przedmioty, mają wyrafinowane metody i plany, aby to zrobić, więc musisz przez cały czas utrzymywać świadomość.
  • Tarcica – Ceny tarcicy są wysokie , co sprawia, że ​​złodzieje często zabierają drewno z miejsca pracy. Pracownicy są czasami odpowiedzialni za te kradzieże, ponieważ wiedzą, że jest to kosztowny towar.
  • Metal – Wreszcie metal ma znaczną wartość przy odsprzedaży , więc jeśli w serwisie znajduje się miedź lub aluminium, istnieje szansa, że ​​złodzieje go zabiorą.

Prawie wszystko wokół placu budowy jest zagrożone, dlatego konieczne jest posiadanie planu ograniczenia kradzieży i pociągnięcia do odpowiedzialności osób, które odbierają rzeczy z placu budowy.

5 sposobów na zapobieganie kradzieży na placu budowy

Teraz gdy już wiesz, dlaczego złodzieje atakują place budowy i co zabierają, nadszedł czas, aby opracować strategię minimalizacji strat. Im mniej kradzieży doświadcza Twoja strona, tym łatwiej jest ukończyć projekty na czas i zadowolić klientów.

Zablokuj rzeczy

Zapewnienie pracownikom zamykania wszystkiego na koniec dnia sprawia, że ​​miejsce pracy staje się mniej celem. Możesz rozważyć postawienie tymczasowego ogrodzenia wokół obszaru, co utrudni usuwanie dużego sprzętu. Przyniesienie przenośnych jednostek magazynowych na plac budowy zapewnia miejsce do przechowywania narzędzi i cennych przedmiotów, takich jak miedź i drewno, bez konieczności wyjmowania ich co noc z miejsca pracy.

Śledź swoje aktywa

Zarządzanie zapasami jest istotną częścią każdego planu bezpieczeństwa na placu budowy, ponieważ pozwala mieć oko na to, co masz, czego potrzebujesz i czego Twój zespół używa w pracy. Możesz również zarejestrować wszystkie swoje narzędzia i sprzęt, dzięki czemu istnieje zapis wszystkiego, co powinno się tam znajdować. Wdrożenie programu zakupu sprzętu i narzędzi zmniejszy prawdopodobieństwo, że pracownik również odejdzie z zakupionym przez Ciebie produktem.

Przeprowadź weryfikację przeszłości

Możesz nie chcieć wierzyć, że twoi pracownicy cię okradają, ale to się zdarza i jest to coś, co musisz mieć w pamięci. Kontrole w tle nie są niezawodne, ale pozwalają sprawdzić, czy jacyś pracownicy w Twoim zespole mają historię kradzieży, dzięki czemu możesz uważniej się przyjrzeć. Reklamy, że Twoja firma przeprowadza kontrole przeszłości, mogą nawet uniemożliwić osobom z przeszłością kryminalną nawet aplikowanie, ponieważ wiedzą, że w miejscu pracy będą obowiązywały plany kontroli i ograniczania kradzieży.

Odetnij zapasy paliwa

Wskazówka dotycząca radzenia sobie z ciężkim sprzętem: odcięcie zapasów paliwa lub wyłączenie wyłączników może uniemożliwić złodziejom kradzież tych przedmiotów w środku nocy. Ten sprzęt jest niezwykle trudny do przenoszenia i staje się niemożliwy bez zasilania. Wyłącznik awaryjny pompy paliwowej jest prostym elementem do zainstalowania i zapewnia, że ​​każdy ciężki sprzęt, który musisz zostawić na placu budowy, będzie bezpieczny przed kradzieżą.

Zapewnij system nadzoru

Zainstalowanie systemu nadzoru na miejscu jest prawdopodobnie najskuteczniejszym sposobem na powstrzymanie kradzieży na placach budowy, zwłaszcza jeśli korzystasz z nadzoru wideo. Systemy te są przez całą noc monitorowane przez zdalnego, uzbrojonego ochroniarza, dzięki czemu nikt nie może wejść niezauważony na miejsce i uciec z Twoim sprzętem. Możesz też umieszczać znaki , działające odstraszająco, gdy zbliża się potencjalny złodziej. System nadzoru wideo jest zaprojektowany specjalnie dla każdego placu budowy, dzięki czemu będziesz mieć kamery w optymalnych lokalizacjach, aby chronić swoje narzędzia i sprzęt.

Uzyskaj potrzebną pomoc w zakresie bezpieczeństwa

Kradzież na placu budowy jest powszechna, ale możesz zminimalizować swoje szanse na stanie się ofiarą, podejmując niezbędne kroki w celu ochrony miejsca pracy. Brak zabezpieczenia miejsca pracy jest problematyczny z wielu powodów. Po pierwsze, prawdopodobnie będziesz musiał kupić nowy sprzęt, czekając, aż firma ubezpieczeniowa zbada sytuację. Wtedy również stracisz czas, ponieważ Twoi pracownicy nie mogą pracować, gdy niezbędne narzędzia nie są dostępne w witrynie. Aby temu zapobiec, wskazane jest opracowanie planu bezpieczeństwa.

Unitrez oferuje spersonalizowane rozwiązania nadzoru wideo dla Twojej budowy. Nasz zespół zainstaluje Twoje kamery w strategicznych miejscach, a następnie zleci ochroniarzowi monitorowanie paszy w nocy, co oznacza, że ​​możemy natychmiast zaalarmować władze, jeśli zauważymy sytuację awaryjną.

Nowością w ofercie jest także mobilna wieża dozorowa BCS, którą możemy dostarczyć na Twój plac budowy i uruchomić tego samego dnia, abyś mógł nadzorować pracowników, postępy budowy i zapewnić ochronę materiałom budowlanym. Skontaktuj się z naszymi specjalistami od bezpieczeństwa, aby przygotować plan ochrony mienia, uwzględniając w nim kamery, rejestratory i czujniki, a także wprowadzając usługi ochrony, np. patrole interwencyjne, video patrole, itp..