Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Dbaj o bezpieczeństwo w szkołach dzięki zaawansowanemu monitoringowi wideo

Szkoła powinna być miejscem nauki, wypoczynku, a przede wszystkim niekwestionowanego bezpieczeństwa. Niestety nie zdarza się to często. Nawet uczniowie w najspokojniejszych miastach i dzielnicach mogą paść ofiarą zagrożeń, takich jak znęcanie się nad nauczycielami i rówieśnikami, handel narkotykami, porwania, a nawet aktywne strzelanki.

Najnowszy raport Instytutu Nauk o Edukacji dotyczących wskaźników przestępczości i bezpieczeństwa w szkole ujawnia znacznie więcej zagrożeń, przed którymi stoją uczniowie i pracownicy. Jak możemy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i poczucie bezpieczeństwa w tych instytucjach? 

Ten przewodnik pokaże, jak daleko zaszły kamery bezpieczeństwa pod względem technologii, w jaki sposób te postępy pomagają zapewnić bezpieczeństwo w szkołach i dlaczego każda szkoła powinna prowadzić nadzór wideo w parze z profesjonalistami.

Jak nowoczesny nadzór wideo poprawia się w porównaniu z poprzednimi technologiami

Dzisiejsze systemy wideo działają na nowym poziomie. Kamera bezpieczeństwa mogła wcześniej zostać wyłączona z powodu wandalizmu lub utrudniona przez złe warunki środowiskowe, ale nowoczesne metody ewoluowały, aby stać się zewnętrznie silniejsze, wewnętrznie nadwrażliwe i lepiej radzić sobie z ograniczeniami przestrzennymi.

Poprzednie modele kamer bezpieczeństwa często były niewiele więcej niż odizolowanymi, zmechanizowanymi oczami na stałym obszarze skanowania połączonym z urządzeniem taśmującym. Te zapisy były często przydatne dopiero po fakcie. Najlepsze starsze kamery wideo, które w wielu przypadkach mogły zrobić, to bierne nagrywanie zagrożenia. Obecna technologia nadzoru jest powiązana z elementem ludzkim, hybrydyzując człowieka i maszynę w celu uzyskania optymalnej skuteczności.

Przyjrzyjmy się, jak te modernizacje XXI wieku działają w praktyce.

5 sposobów, w jakie nowoczesne kamery monitorujące mogą zapewnić bezpieczeństwo w szkołach

Skoków technologicznych dokonanych przez wiele kamer do monitoringu wideo jest wiele. Ich łączny wpływ można podsumować, podkreślając pięć kluczowych postępów.

Łączą się z agentami nadzoru wideo (VSA)

Urządzenia VSA są podłączane bezpośrednio do kamer wideo w Twojej szkole i mogą uzyskiwać do nich zdalny dostęp i sterować nimi, aby skupić się na strefach zewnętrznych i wewnętrznych. Zapewnia to zarówno szerokie skanowanie, jak i przybliżenie z bliskiego zasięgu, aby rejestrować podejrzaną aktywność, osoby lub pojazdy. VSA mogą również zaalarmować szkołę i organy ścigania i/lub służby medyczne w przypadku podejrzanej aktywności lub sytuacji awaryjnej.

Dzisiejsze kamery mogą zapewnić inteligentne śledzenie

Inteligentne śledzenie wskazuje potencjalne zagrożenia, wybierając cel i podążając za nim, dostarczając jednocześnie wszelkie dostępne dane. Dobrym przykładem jest rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (LPR), które może identyfikować i dostarczać dalszych informacji na temat pojazdów, które wcześniej powodowały lub mogą stwarzać potencjalne problemy.

Nowoczesny nadzór jest trudny

Czynniki środowiskowe, wandalizm, a nawet kurz mogą wpływać na wydajność kamery wideo, ale dzisiejsze kamery są znacznie bardziej odporne na te zagrożenia. Obecne modele faworyzują soczewkę kopułkową zamkniętą w twardej, odpornej na manipulacje powłoce. Najlepsze przykłady mają ocenę IK10, która jest najwyższym możliwym pomiarem odporności na uszkodzenia fizyczne w skali międzynarodowej normy IEC 62262.

Zapewniają inteligentne wykrywanie

Inteligentne wykrywanie umożliwia monitoringowi wideo raportowanie określonych czynników analitycznych, takich jak rozpoznawanie twarzy, liczby tłumu, mapowanie ciepła, ruch i porzucone obiekty. Wszystko to są ważne narzędzia i punkty danych, które mogą być pomocne w próbie wykrycia i zidentyfikowania zagrożenia.

Oferują analizę wielospektralną

Nowoczesny monitoring wideo dostosowuje się do zmieniających się warunków otoczenia, takich jak poziom światła i zmiany temperatury w pomieszczeniach i ludziach. Systemy wyższej jakości są w stanie uzyskać poziomy powiększenia 36x, 60 klatek na sekundę (FPS) i 120 dB prawdziwego szerokiego zakresu dynamiki, co pozwala na optymalną ekspozycję wszystkiego w polu widzenia kamery, nawet w cieniu.

Najlepsze zespoły ds. bezpieczeństwa mogą aktualizować te narzędzia i wdrażać je na takim poziomie wiedzy, który znacznie zmniejszy profil zagrożeń. Szkoły z zainstalowanym i monitorowanym odpowiednim sprzętem do monitoringu wideo mogą sprawić, że odwieczne problemy związane z bezpieczeństwem odejdą w przeszłość.

Jak nadzór wideo rozwiązuje 4 standardowe problemy szkolne?

Właściwy sprzęt może pozytywnie wpłynąć na wiele czynników związanych z bezpieczeństwem w szkole, od poziomu przestępczości i chorób po promowanie właściwego zachowania wśród wszystkich na miejscu. Oto, w jaki sposób pracownicy mogą rozmieścić kamery wideo, aby poprawić bezpieczeństwo fizyczne, wspomóc postępowanie sądowe i poprawić samopoczucie psychiczne, aby zapewnić bezpieczeństwo w szkole.

Nic nie przebije niemrugającego oka

Rodzice i opiekunowie ufają, że szkoły będą czuwać nad ich dziećmi. Zawsze jednak są martwe punkty, czasem nawet w jednym pomieszczeniu. Nauczycielom i ochroniarzom na miejscu w znacznym stopniu pomaga strategicznie rozmieszczony nadzór wideo , który zapewnia niezachwianą koncentrację zarówno na obszarach o dużym, jak i małym natężeniu ruchu, w dzień i w nocy, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Nadzór zniechęca do negatywnych zachowań

Badania pokazują, że nadzór wideo w szkołach bezpośrednio wpływa na zachowanie i samopoczucie uczniów. Prześladowcy, handlarze narkotyków i inni łamacze zasad są zmuszeni do zastanowienia się dwa razy, podczas gdy nauczyciele i ogół uczniów cieszą się większym spokojem umysłu. Wszelkie osoby dorosłe lub nieuprawnione osoby, które rozważają szkodliwe działania, są również skuteczniej odstraszane przez widoczny nadzór.

Kamery wideo wyjaśniają i wspierają zeznania świadków

Czyny przestępcze lub szkodliwe nie mogą być ścigane bez wystarczających dowodów. Zeznania świadków często są sprzeczne lub są niejasne z powodu słabej pamięci. Nadzór wideo wykracza poza ludzkie błędy i bezbłędnie rejestruje szczegóły, stając się nieocenioną pomocą dla personelu, rodziców i organów ścigania podczas badania incydentu.

Warunki pandemiczne tworzą nowe wyzwania

W pomieszczeniach klasowych i ogólnodostępnych, takich jak korytarze, pokoje dla personelu i jadalnie, należy zachować wymagania dotyczące dystansu społecznego. Inteligentne wykrywanie może monitorować odległość interpersonalną, aby pomóc w utrzymaniu tych protokołów. Kamery termowizyjne mogą stać się cennym narzędziem we wczesnej diagnostyce COVID-19, a także monitorować podwyższoną temperaturę ciała u personelu, studentów i odwiedzających (pod warunkiem przestrzegania wszystkich wytycznych technicznych i prawnych).

Każda placówka edukacyjna niechętna do stosowania monitoringu wideo – lub robiąca to połowicznie – traci te korzyści i musi rozważyć, z jakim niebezpieczeństwem muszą stawić czoła studentom i wykładowcom. Ekspert ds. nadzoru może przeprowadzić Cię przez zalety i wady charakterystyczne dla Twojej placówki.

Ryzyko niewystarczającego nadzoru szkolnego

Niebezpieczeństwo braku nadzoru wideo jest oczywiste. Niektóre szkoły mogą zamiast tego zdecydować się na pójście na skróty, instalując fałszywe kamery lub pozostawiając kamery, które już nie działają. Oto dlaczego oba są złymi pomysłami:

  • Używanie fałszywych kamer to ogromny błąd. Te tańsze modele manekinów mogą odstraszyć niektórych złych aktorów, ale wielu przestępców może odróżnić na pierwszy rzut oka. Podróbki są również bezużyteczne w wyzwalaniu alarmów i dostarczaniu dowodów.
  • Brak poinformowania studentów, wykładowców i rodzin, że nadzór bezpieczeństwa nie jest w pełni operacyjny, może stworzyć fałszywe poczucie bezpieczeństwa i stać się podstawą do podjęcia kroków prawnych.
  • Martwe punkty mogą szybko stać się obszarami przestępczej i niebezpiecznej działalności.

    Kolejną możliwością jest podjęcie kroków prawnych przeciwko szkole, jeśli aktywny nadzór wideo nie jest pozycjonowany profesjonalnie.
  • Nawet najlepsze pakiety do monitoringu wideo nie są w stanie zapewnić niezawodnej ochrony. Dodanie profesjonalnej ochrony uzbrojonej na miejscu w połączeniu z VSA poza siedzibą może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią.

Optymalizacja wydajności monitoringu wideo wymaga inwestycji zarówno w najlepszą technologię bezpieczeństwa, jak i uzupełniających ją agentów na miejscu/poza siedzibą. Prawdziwy spokój ducha wynika z wiedzy, że profesjonaliści zajmują się każdym aspektem pracy.

Pozwól profesjonalistom SMART Security odpowiedzieć na Twoje pytania i ochronić Twoją szkołę

Nasza firma wnosi ponad ogromne doświadczenie w dbanie o Twoje bezpieczeństwo. Nasz zespół doświadczonych specjalistów ds. bezpieczeństwa może zapewnić w pełni dostosowane, całodobowe rozwiązania dla Twojej szkoły, oferować szkolenia dla personelu oraz wdrażać najlepsze kadry i technologie. Skontaktuj się z Unitrez w przypadku jakichkolwiek pytań lub prośby o rozmowę z ekspertem już dziś.