Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Czy ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela?

To ważne pytanie, na które odpowiedzi szuka wielu kierowców, którzy każdego dnia stają przed możliwością zakupu samochodu używanego. Najprościej odpowiedzieć TAK, ubezpieczenie OC przechodzi na nowego właściciela w chwili zakupu pojazdu.

Przekazanie polisy OC na nowego właściciela pojazdu

Kiedy sprzedajesz samochód, masz obowiązek przekazać kupującemu potwierdzenie zawarcia polisy OC. Po zakończeniu transakcji poinformuj zakład ubezpieczeń o tym, że pojazd został sprzedany. Dobrze będzie także wybrać się do wydziału komunikacji, aby również poinformować o sprzedaży samochodu, co pozwoli Ci uniknąć wielu następstw, wynikających z przekazania pojazdu nowemu właścicielowi, jak, np. przesyłanie mandatów, itp..

Czytaj więcej na Blogu:

Kiedy kupujesz samochód, masz do wyboru kilka możliwości, możesz kontynuować jazdę z polisą poprzedniego właściciela i nie masz obowiązku jej wypowiadać. Zakład ubezpieczeń może wtedy zgłosić się do Ciebie i przekalkulować składkę, wg. warunków, jakie powinieneś otrzymać Ty, np. jesteś młodszym, mniej doświadczonym kierowcą, więc możliwe, że będzie konieczna dopłata. Kupując samochód z polisą OC i kontynuując ją, możesz poruszać się pojazdem do końca trwania umowy.

Nieco inaczej wygląda sytuacja po śmierci właściciela pojazdu:

Kontynuowanie polisy OC lub wypowiedzenie ubezpieczenia

Może okazać się, że korzystne będzie, np. wypowiedzenie umowy (zakład ubezpieczeń przeliczy składkę) i zawarcie nowej umowy ubezpieczenia. Masz do tego prawo przed końcem ważności polisy OC, bez żadnych konsekwencji. Pamiętaj jedynie o zachowaniu ciągłości składki, aby uniknąć kary za brak OC.

Reklakulacja składki OC

Zakład ubezpieczeń ma prawo do przeliczenia składki, która przeszła na nowego nabywcę w chwili sprzedaży pojazdu. Sprzedający musi poinformować zakład ubezpieczeń o sprzedaży pojazdu.

Może zdarzyć się, że zakład ubezpieczeń przeliczy składkę, co może wynikać, np. z historii nowego kierowcy, właściciela zakupionego pojazdu. Uwzględni przy tym pozostały czas ważności polisy OC oraz wszystkie posiadane zniżki. Warto w takiej sytuacji zwrócić się do zakładu ubezpieczeń lub agenta operującego wieloma ofertami, o sprawdzenie, ile wyniesie nas polisa OC na cały rok.

Tanie ubezpieczenie samochodu

Zakup taniej polisy OC uwarunkowany jest zawsze historią pojazdu jak również samego kierowcy, jego właściciela lub współwłaściciela. Możesz wpływać na cenę polisy OC, w zależności od pojazdu jaki posiadasz czy miasta w którym mieszkasz, ale jeśli zależy Ci na jak najtańszym ubezpieczeniu samochodu, zacznij od kontaktu z agentem ubezpieczeniowym Unitrez.

W ofercie ubezpieczeń Unitrez znajdziesz 9 zakładów ubezpieczeń, których ofertę porównamy dla Ciebie od ręki. Możesz odwiedzić nas w Opolu w siedzibie firmy lub skontaktować się przez telefon, lub formularz kontaktowy i kupić ubezpieczenie OC bez wychodzenia z domu. Działamy w całym województwie opolskim, ale nawet jeśli trafiłeś na ten artykuł, mieszkając gdzieś w Polsce, możesz kupić tanie ubezpieczenie OC.