Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest ubezpieczenie turystyczne i jak to działa?

Większość ludzi ma pewne doświadczenie z ubezpieczeniami samochodowymi, domowymi lub zdrowotnymi, ale nie każdy zna ubezpieczenie podróżne i jego działanie. Aby pomóc Ci zrozumieć i kształcić się, odpowiedzieliśmy na często zadawane pytania, które często zadają osoby, które są nowe w ubezpieczeniach podróżnych, np. „co to jest ubezpieczenie podróżne? ”, “ co obejmuje ubezpieczenie turystyczne? ” i „ jak działa ubezpieczenie turystyczne? ” 

Co to jest ubezpieczenie podróżne: podstawy

Wszyscy słyszeliśmy o odwołanych lotach i zagubionym bagażu, ale większość z nas nie myśli automatycznie „czy mamy ubezpieczenie i czy jesteśmy ubezpieczeni?” Ubezpieczenie turystyczne pomaga chronić Cię przed pewnymi rodzajami nieoczekiwanych zdarzeń, które mogą wystąpić przed podróżą lub w jej trakcie.

W przeciwieństwie do ubezpieczenia samochodu, ubezpieczenie podróżne jest dobrowolne, co oznacza, że ​​to Ty decydujesz, czy chcesz. W ostatecznym rozrachunku ma to pomóc Ci podróżować spokojniej, dzięki czemu możesz mniej się martwić i skupić na wspaniałej podróży.

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie, o którym wie większość ludzi, to  anulowanie podróży , które zapewnia zwrot niewykorzystanych, bezzwrotnych, opłaconych z góry kosztów podróży, jeśli musisz anulować podróż z  powodu objętego ubezpieczeniem , na przykład choroby, utraty pracy lub  odwołania lotu  z powodu niekorzystnej pogody i więcej. Podobnie, z  ubezpieczeniem na przerwę w podróży  możesz odzyskać koszty podróży, jeśli nie możesz kontynuować podróży z powodu objętego wydarzenia, a nasze plany zapewniają zwrot dodatkowych kosztów transportu w celu powrotu do domu lub ponownego dołączenia do grupy.

Ubezpieczenie turystyczne może również obejmować mniej znane elementy, takie jak opóźnienie podróży, zagubiony, uszkodzony i opóźniony bagaż, ubezpieczenie medyczne i ewakuacja w nagłych wypadkach. Różni dostawcy oferują różne plany z kombinacją tych ubezpieczeń i nie tylko, więc upewnij się, że  zapoznałeś się ze wszystkimi opcjami,  zanim wybierzesz jeden. Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest określenie swoich konkretnych potrzeb i  znalezienie odpowiedniego planu . Nie bój się  pytać  swojego ubezpieczyciela podróżnego, jeśli masz pytania.

Posłużmy się przykładem. Jeśli zabierasz swoją rodzinę na wakacje do Paryża, prawdopodobnie będziesz potrzebować planu obejmującego ochronę przed odwołaniem podróży i  ubezpieczenie po wyjeździe  podczas podróży. Mogą one obejmować bagaż, opóźnienie podróży, opiekę medyczną i dentystyczną oraz pomoc w nagłych wypadkach i transport.

Generali Global Assistance oferuje  różnorodne plany  i dodatkowe ubezpieczenia, które pomogą chronić Twoją podróż, niezależnie od tego, czy jest to weekendowy pobyt na wakacje, czy miesięczna wędrówka po Europie. Ponadto   nasze plany obejmują całodobowe usługi ratunkowe, usługi konsjerża i rozwiązania kradzieży tożsamości . Usługi te uzupełniają plany ochrony podróży, więc nie tylko możesz otrzymać zwrot pewnych kosztów, jeśli coś pójdzie nie tak z Twoją podróżą, ale możesz również uzyskać pomoc w czasie rzeczywistym, gdy jej potrzebujesz.

Jak działa ubezpieczenie podróżne?

Proces składania wniosku o ubezpieczenie podróżne jest podobny do ubezpieczenia samochodu lub domu. Jeśli ulegniesz wypadkowi samochodowemu lub masz wyciek wody w łazience, składasz wniosek o odszkodowanie.

Jeśli coś się wydarzy podczas Twojej podróży i musisz skorzystać z ubezpieczenia podróżnego, będziesz musiał złożyć wniosek o zwrot kosztów. Mamy stronę, która wyjaśnia, jak rozpocząć roszczenie , doskonałe źródło informacji o procesie roszczeniowym.

Załóżmy, że Twój bagaż jest opóźniony i musisz kupić ubrania i przybory toaletowe, możesz złożyć wniosek o zwrot kosztów. Ubezpieczenie podróżne przydaje się w takich sytuacjach.

Gdy zechcesz kupić plan, możesz dokonać zakupu bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej online . Często przy zakupie rejsu, przelotu lub rezerwacji wynajmu wakacyjnego oferowane jest ubezpieczenie turystyczne. Zachęcamy klientów do zwracania uwagi na drobny druk. Na przykład ubezpieczenie podróżne linii wycieczkowej może nie płacić gotówką na pokrycie anulowanego lub przerwanego rejsu, ale zamiast tego oferować kredyt na przyszły rejs. Jeśli wolisz zwrot gotówki, jest to powód, aby zamiast tego rozważyć zakup bezpośrednio od ubezpieczyciela podróży . Weź również pod uwagę rodzaj podróży, którą wybierasz. Jeśli wybierasz się na rejs, możesz chcieć planu, który obejmuje ochronę Missed Connection.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wydruk dokumentów planu. Jeśli dotknęła Cię burza i nie możesz połączyć się z Internetem lub stracić zasilanie, nadal wiesz, pod jaki numer zadzwonić i jakie instrukcje należy wykonać. 

Kiedy kupić ubezpieczenie podróżne

Podobnie jak w przypadku wszystkich rzeczy w życiu, czas jest najważniejszy, zwłaszcza jeśli chodzi o podjęcie decyzji , kiedy kupić ubezpieczenie podróżne . Ubezpieczenie turystyczne ma na celu ochronę przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, co oznacza, że ​​należy je wykupić przed wystąpieniem zdarzenia. Na przykład nie chcesz kupować ubezpieczenia podróżnego po tym, jak zdecydowałeś się anulować podróż, z tego samego powodu, dla którego nie możesz kupić ubezpieczenia samochodu, aby pokryć wypadek, który już miał miejsce.

Najlepiej kupić plan podczas rezerwacji podróży, aby kwalifikować się do ubezpieczenia obowiązującego przed wylotem. Na przykład, jeśli złamiesz nogę i musisz odłożyć wędrówkę po Alpach, możesz zostać objęty ochroną. 

Czy powinieneś kupić ubezpieczenie podróżne?

Teraz, gdy omówiliśmy podstawy, możemy odpowiedzieć na ważne pytanie. Czy powinieneś kupić ubezpieczenie podróżne? Przed ustaleniem, czy ubezpieczenie podróżne jest dla Ciebie odpowiednie, należy wziąć pod uwagę kilka głównych czynników: koszt, miejsce docelowe i kto podróżuje.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na utratę kwoty zainwestowanej w podróż, prawdopodobnie powinieneś rozważyć ubezpieczenie podróżne. Jeśli podróżujesz daleko , może po całym świecie lub do odległego miejsca, gdzie najbliższy szpital jest oddalony o wiele mil, plan ochrony podróży może pomóc uratować sytuację. Nie wiadomo, co może się stać z Tobą lub towarzyszem podróży, który mógłby pokrzyżować Twoje plany podróży, zwłaszcza jeśli podróżujący obejmują dzieci lub osoby starsze , które mogą być bardziej podatne na zagrożenia, ubezpieczenie turystyczne może pomóc Ci łatwiej odpocząć przed podróżą i w jej trakcie . 

Ubezpieczenie turystyczne Opole

Szukasz ubezpieczenia tustycznego? Skorzystaj z oferty Unitrez Ubezpieczenia Opole. Oferujemy możliwość porównania oferty najważniejszych i najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, dobierzemy tanie ubezpieczenie turystyczne dopasowane do Twoich potrzeb i warunków planowanej podróży. Możesz dodatkowo ubezpieczyć swoje życie i zdrowie, rodzinę, samochód oraz mieszkanie, np. na czas wyjazdu. Sprawdź bogatą ofertę ubezpieczeń dla Opola, województwa opolskiego i całej Polski. Ubezpieczenie turystyczne dostępne online lub po rozmowie telefonicznej.

EKUZ Opole

Ubezpiecznie turystyczne nie jest tym samym co EKUZ – bezpłatna karta ubezpieczenia zdrowotnego, która pozwala korzystać z podstawowej opieki medycznej na terenie całej Unii Europejskiej. Kartę EKUZ Opole dla dorosłych oraz EKUZ Opole dla dzieci, możesz wyrobić w oddziale NFZ Opole.

Sprawdź ofertę ubezpieczeń w Unitrez. Dodatkowe zniżki dla klientów firmy przy zakupie monitoringu, alarmów lub usług ochrony. Zadzwoń teraz i kup ubezpieczenie turystyczne, ubezpieczenie na życie, mieszkania.
Zadzwoń: (+48) 77 457 80 13