Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to jedno z podstawowych a zarazem obowiązkowych ubezpieczeń dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Powinieneś wiedzieć, że każdy zarejestrowany pojazd powinien takie ubezpieczenie posiadać. Skorzystaj z usług firmy Unitrez i zapytaj o ubezpieczenie samochodu czy ubezpieczenie mieszkania.

  • ubezpieczenie samochodu Opole
  • ubezpieczenie mieszkania Opole

Ubezpiecznie odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli pojazdów uregulowane zostało w Ustawie z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, a także Ubezpieczeniowym Funduszu Gwaramncyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Każdy właściciel pojazdu mechanicznego, zarówno samochodu osobowego, ciężarowego jak również autobusu, ma obowiązek posiadać polisę OC dla tego pojazdu. Nie ma tutaj znaczenia fakt, z jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego właściciel pojazdu skorzysta. Posiadanie polisy OC chroni bowiem majątek sprawcę zdarzenia i jednocześnie gwarantuje poszkodowanemu wypłatę odszkodowania lub naprawę powstałej szkody.

Najważniejsze informacje o polisie OC

Poniżej znajdziesz zbiór kluczowych informacji o polisie OC. Zapoznaj się z nimi i zapamiętaj je, gdyż mogą one stanowić cenne źródło informacji przy wyborze oferty oraz przy jej przedłużeniu

  • ubezpiecznie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla właścicieli pojazdów i prawie każdego pojazdu mechanicznego,
  • polisa OC jest odnawiana automatycznie przez towarzystwo ubezpieczeniowe, o czym właściciel pojazdu jest informowany, może w dowolnej chwili zrezygnować z polisy wykupując inną, ale zachowując ciągłość jej ważności,
  • brak polisy OC nie tylko przekreśla możliwość poruszania się pojazdem, ale w ogóle nie powinien mieć miejsca. Jeśli pojazd nie jest używany, ale jest zarejestrowany, musi posiadać polisę OC,
  • towarzystwo ubezpieczeniowe posiada szereg zabezpieczeń, w których polsia OC może nie być wwystarczająca lub w ogóle nie będzie brana pod uwagę przy wypłacie odszkodowania, np. gdy kierowca pojazdu prowadził go w stanie nietrzeźwości lub pojazd nie został dopuszczony do ruchu.

Kierowcy decydując się na zakup polisy OC często spogllądają na nią jedynie przez pryzmat ceny. O ile sama składka jest zbliżona u każdego ubezpieczyciela, różnica w cenie może wynikać z wielu czynników dodatkowych, np. zniżek jakie kierowca otrzymuje z różnych tytułów.

Powinieneś pamiętać, że polisa OC jest obowiązkowa, a jednocześnie jest Twoim sprzymierzeńcem i może niejednokrotnie pomóc nam o wiele bardziej, niż zaszkodzić, np. ceną. Kiedy spowodujemy wypadek, powstałe szkody mogą być liczone w tysiącach jeśli nie dziesiątkach tysięcy złotych. Jeśli okaże się, że dodatkowo w wyniku spowodowanego wypadku dojdzie do uszczerbku na zdrowiu, np. innego kierowcy, kwoty odszkodowań mogą być liczone nawet w milionach złotych.

Niestety wielu kierowców zapomina o tym, uznając, że przepisy oraz obostrzenia dot. obowiązkowego posiadania polisy OC mają na celu zaszkodzić ich interesom. Nie jest to prawdą. Pomimo swojej obowiązkowości, przepisy te bardzo skutecznie chronią Twoje interesy – zarówno jako sprawcy jak i poszkodowanego.

Dowiedz się więcej i sprawdź ofertę na ubezpieczenie OC Opole, ubezpieczenie grupowe Opole, ubezpieczenie mieszkania Opole.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.