Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest rejestrator IP wielokanałowy?

Za pomocą sieciowego rejestratora wideo można nagrywać, archiwizować i edytować sygnały wideo z podłączonych kamer IP. Rejestrator jest centralnym urządzeniem magazynującym systemu nadzoru wideo, ponieważ wszystkie sygnały z kamer IP zbiegają się tutaj i są przechowywane lub przetwarzane zgodnie z wymaganiami.

Czym są kanały w rejestratorach IP?

Kanały kamer — NVR (sieciowe rejestratory wideo) i DVR  (cyfrowe rejestratory wideo) są dostępne w różnych rozmiarach. Zazwyczaj zobaczysz te systemy w systemach 4, 8, 16 i 32 kanałowych co wskazuje również na liczbę kamer, jakie możesz podłączyć. Posiadanie 16 kanałów pozwoli Ci mieć 16 kamer w jednym systemie. Oznacza to, że w jednym systemie można nagrywać z 16 kamer. Większość ludzi wybiera te rejestratory ze względu na dużą pojemność kanałów kamer, z których mogą korzystać. Nawet jeśli potrzebujesz tylko 5 kamer do uruchomienia, 16-kanałowy NVR lub DVR pozwoli Ci mieć miejsce do rozwoju systemu.

Jak działa rejestrator NVR?

W przeciwieństwie do tzw. rejestratorów DVR, które rejestrują sygnał wideo z kamer analogowych (rozwiązania hybrydowe mogą zarządzać zarówno kamerami analogowymi, jak i kamerami IP), rejestrator NVR nadaje się tylko do nagrywania kamer IP, czyli kamer sieciowych. Technika ta dominuje w ostatnich latach, chociaż rejestrator DVR jest nadal używany jako rozwiązanie hybrydowe w istniejących systemach z technologią kamer analogowych.

Różnica między analogowymi kamerami do monitoringu a kamerami IP

Kamery analogowe wymagają kabla koncentrycznego do podłączenia do rejestrator. Kamery IP pracują z protokołem sieciowym, dzięki czemu można je zintegrować z dowolną siecią. To największa przewaga technologii IP nad systemami analogowymi.

Istotną cechą transmisji sygnału wideo po kablu koncentrycznym z HD-SDI lub HD-CVI jest pozbawione opóźnień wykonywanie poleceń, takich jak panoramowanie i pochylanie kamer PTZ, a także transmisja strumieni wideo. Sieć nie może zapobiec opóźnieniom, ale jest pomijalna w większości zastosowań.

Tymczasem kamery IP są standardem w monitoringu wideo. Nowe systemy wykorzystują sieć jako nośnik informacji pomiędzy rejestratorami sieciowymi a kamerami IP.

Jakiego rejestratora NVR potrzebuję do mojego systemu?

 Przede wszystkim ważne jest ustawienie ilości kamer IP. Jeśli system będzie później rozbudowywany, zaplanuj dodatkowe kamery.

  1. Typowe rejestratory mają 4, 8, 16 lub 32 wejścia. W przypadku małych systemów wystarczy 4-kanałowy lub 8-kanałowy rejestrator.
  2. Sygnały wideo są zapisywane na dysku twardym, który jest oferowany w różnych rozmiarach. Aby określić rozmiar dysku, wymagane są następujące informacje:
    • Klatki na sekundę (zwane również fps): Ludzkie oko dostrzega płynne ruchy już od 15 klatek na sekundę. Większość aparatów oferuje 25-30 klatek na sekundę, nawet w bardzo wysokich rozdzielczościach, takich jak 5 megapikseli.
    • Czas nagrywania: Tutaj określasz, czy chcesz nagrywać w sposób ciągły, tj. 24 godziny przez 7 dni, czy tylko w dni powszednie lub w godzinach otwarcia, może nawet w przypadku alarmu.
    • Rozdzielczość aparatu: 2-megapikselowy aparat Full HD wymaga znacznie mniej miejsca do przechowywania niż aparat 8 MP.
    •  Metoda kompresji: Tutaj możesz zaoszczędzić dużo miejsca przy użyciu metody H.264 lub nowszych kamer H.265, ponieważ przesyłane są tylko zmiany obrazu.

Jak mogę oglądać nagrane filmy?

Rejestrator NVR zwykle ma wyjście HDMI i często dodatkowe wyjście VGA, więc filmy są wyświetlane na ekranie za pomocą menu. Wiele rejestratorów NVR ma również dostęp do sieci dla smartfonów i tabletów. Może to służyć do wyświetlania zarówno wideo na żywo, jak i nagranych wideo. Dzięki temu możesz uzyskać dostęp do filmów z dowolnego miejsca na świecie.

Kamery monitoringu, video analityka, ochrona mienia

Szukasz kompleksowej ochrony mienia, zabezpieczenia domu, mieszkania, firmy? Skorzystaj z oferty Unitrez – Agencha ochrony Opole / Ubezpieczenia Opole. Oferujemy szeroki wachlarz usług i urządzeń, pozwalających chronić Twoją własność. Nasi doradcy sprawdzą, zaplanują i zamontują cały system oraz przeprowadzą z Tobą szkolenie w zakresie jego obsługi. Oferujemy również atrakcyjne warunki ubezpieczenia domu, mieszkania, samochodu, jak również ubezpieczenie na życie.

Sprawdź także: