Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest kamera IP?

Decydując się za instalację domowego systemu monitoringu video, staniesz przed wyborem typu kamer, jakich będziesz chciał użyć. Zasadniczo możesz skorzystać z kaery IP lub typowej kamery systemu CCTV. Dowiedz się, czym dokładnie jest kamera IP oraz jakie są korzyści z używania jej do monitoringu domu.

Kamera IP to po prostu kamera cyfrowa, która przesyła dane za pośrednictwem łącza Fast Ethernet. Kamery IP zwane są także kamerami sieciowymi. Przesyłają dane za pomocą lokalnych sieci lub bezpośrednio przez Internet. Samodzielna kamera IP posiada swój adres IP. Największą korzyścią z używania kamer IP, poza znakomitą jakością obrazu, jest fakt, że możesz je stosować w budowaniu bezprzewodowego systemu monitoringu. Warunkiem działania kamery staje się w tej sytuacji jedynie dostarczenie źródła zasilania, nie jest wymagane układanie żadnej dodatkowej infrastruktury sieciowej, tj. przewodów.

Budowanie takiej sieci faktycznie wymaga znacznej przepustowości łącza Internetowego, jednak nie powinno to stanowić dziś większego problemu dla większości dostawców usługi.

Korzyści z instalowania kamer IP

Kamery IP zapewniają podgląd na żywo, nagrywanie ciągłe, zaplanowane lub wyzwalane przez określone zdarzenia. Możesz uzyskać dostęp do kamery IP online z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu, korzystając z przeglądarki internetowej, bezpłatnego oprogramowania kamery IP kompatybilnego z różnego rodzaju urządzeniami. Możesz zobaczyć materiał wideo i posłuchać dźwięku. Kamery IP to wszechstronne rozwiązanie bezpieczeństwa. Kamery analogowe podłączone za pomocą koncentrycznych do cyfrowego rejestratora wideo wymagają również przewodowej energii elektrycznej. Kamery IP mogą pracować samodzielnie jako rozwiązanie tymczasowe lub stałe.

Kamery IP są dostępne jako różnego rodzaju urządzenia, zależne od stacji centralnych jak również działające jako niezależne urządzenia monitoringu. Jednak wszystkie dają przede wszystkim duży komfort w zarządzaniu i przesyłaniu materiału video w wysokiej jakości, a także opcji powiększania go. Mają nisze wymagania dotyczące okablowania, pozwalają na inteligentną obsługę video. O wiele łatwiej zintegrować je z zaawansowanymi systemami jak wideoweryfikacja.

Systemy alarmowe Opole i kamery Opole

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kamery IP, sugerujemy skorzystanie z pomocy naszego zespołu. Przedstawiamy Ci szczegóły dotyczące możliwości kamer IP, ich zastosowaniu w domowych systemach monitoringu. Przede wszystkim stworzymy plan ich instalacji dopasowany do Twoich potrzeb i potrzeb budynku, w którym taką instalację chcesz wykonać.