Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Cena wymiany szyb a ubezpieczenie szyb?

Przedłużasz polisę OC? Szukasz oszczędności? Interesuje Cię tanie ubezpieczenie samochodu? Rozumiemy. Zwróć uwagę na dodatkowe opcje ubezpieczenia, jakie możesz zyskać, decydując się na ubezpieczenie pojazdu. Popularnymi dodatkami są ubezpieczenie szyb oraz ubezpieczenie opon. Możesz je nabyć w ramach obowiązkowej polisy OC, co będzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertą.

Ubezpieczenie szyb – informacje podstawowe

Ubezpieczenie szyb jest bardzo korzystnym rodzajem ubezpieczenia dodatkowe, pozwala Ci znacznie obniżyć koszty wymiany uszkodzonej szyby, nie tylko po wypadku czy kolizji, ale również w wyniku jej uszkodzenia. Zazwyczaj w zakres ubezpieczenia szyb wchodzi ich wymiana lub naprawa do określonej w OWU kwoty, około 5000 zł dla większości ubezpieczycieli. W przypadku wymiany szyby czołowej może dojść udział własny, np. w kwocie 50-100 zł lub % kosztów.

Potracenie, wypadek, kolizja, zderzenie ze zwierzęciem, odprysk, uszkodzenie na parkingu. Istnieje wiele powodów, dla których wymiana szyby w samochodzie może być konieczna, szczególnie, że zgodnie z przepisami, nie powinieneś poruszać się pojazdem, nawet z lekko uszkodzoną szybą. Wbrew wielu opiniom, nawet niewielki odprysk, może przy zmianie ciśnienia, temperatury lub działaniu dodatkowej siły, szybko zamienić się w poważne uszkodzenie.

Cena wymiany szyby?

Wymiana szyby w większości pojazdów nie kosztuje dużo, a średnio zapłacimy za tę usługę od 100 do 200 zł w przypadku szyby czołowej czy tylnej i nieco mniej w przypadku szyb bocznych. Cena może zmieniać się od punktu wymiany oraz złożoności czynności, szczególnie szyb bocznych. Jednak wymiana szyby w samochodzie nie jest z reguły droga, wymaga sprawnego usunięcia starej szyby, wyczyszczenia miejsca, gdzie nakładany jest klej, a następnie nałożenia nowej szyby.

Jednak sama wymiana szyby nie jest tak droga jak szyba. Zamiennik oryginalnych szyb, wysokiej jakości, do popularnych modeli samochodów, może kosztować około 300-500 zł. Oryginalne szyby, nawet kilka tysięcy i więcej.

Cena wymiany szyby zależy też od miejsca, w którym ją wykonamy, z pewnością może być droższa w ASO, a tańsza u mechanika samochodowego lub w punkcie wymiany szyb samochodowych.

Cena ubezpieczenia szyby?

Niewiele firm ubezpieczeniowych oferuje ubezpieczenie szyb jako osobne ubezpieczenie. Zazwyczaj jest ono dodawane w pakiecie z polisą OC lub polisą AC. Ubezpieczenie szyby może kosztować od 50 do 100 zł. Dużo taniej wyjdzie, jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie szyb samochodowych w pakiecie z polisą OC i AC. Zazwyczaj takie ubezpieczenie kosztuje kilkanaście złotych. W podobnej cenie będzie dostępne również ubezpieczenie opon czy pakiet Assistance.

Wysokość kary za brak polisy OC w 2020, jeśli nie posiadałeś ubezpieczenia od 4 do 14 dni, wynosiła 2600 zł brutto, a w 2021 roku 2800 zł. Tym samym jeśli zwlekasz z wykupieniem polisy OC dłużej niż 14 dni, kara wzrasta do 5600 zł. Do trzech dni zwłoki zapłacisz nawet 1120 zł. Łatwo wywnioskować, że wysokość kary za brak polisy OC, ubezpieczenia obowiązkowego, uzależniona jest od minimalnej płacy w danym roku.

Polisa OC z ubezpieczeniem szyb

Tanie ubezpieczenie OC może nie zawierać ubezpieczenia szyby, ale za niewielką dopłatą, taniej niż gdybyś kupował je osobno, możesz otrzymać nie tylko ubezpieczenie szyb, ale także opon. Jeśli dużo podróżujesz lub zwyczajnie cenisz sobie wygodę, kupując polisę OC, zapytaj o ubezpieczenie szyb jako dodatek do podstawowego obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Ubezpieczenie samochodu OC Opole

Tanie ubezpieczenie samochodu? Skontaktuj się z agentem Unitrez Opole i wykup ubezpieczenie samochodu, ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie na życie i inne. Niezależnie czy jesteś z Opola, Krapkowic, Gliwic, Wrocławia a może Gdańska, wszystkie formalności załatwisz online lub przez telefon.