Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Co to jest CCTV?

CCTV to tzw. telewizja przemysłowa, zamknięta, działająca zwykle w zamkniętej przestrzeni a powszechnie uznawana jest za tzw. nadzór video. Sieć zbudowana z kamer, monitorów, systemów rejestrujących obraz. Sieci CCTV są dziś powszechnie używane do wykrywania i powstrzymywania działań przestępczych. Również rejestrowania wykroczeń drogowych, ale mają też inne zastosowania. Szczególnie dla ochrony mienia.

Termin CCTV używany jest zwykle w odniesieniu do budowy sieci telewizji przemysłowej. Czasami stosuje się go także do określenia sieci zbudowanych w oparciu o kamery analogowe. Chociaż dziś wypierane przez kamery IP, wciąż znajdują uznanie użytkowników. Ze względu na ich możliwości oraz przestarzałe rozwiązania, nie zaleca się używania kamer analogowych w budowaniu sieci CCTV. Ich miejsce od dawna zastępują nowoczesne kamery IP, które nie tylko oferują znakomitą jakość obrazu ale również posiadają liczne systemy wspierające.

W połączeniu z potężnym oprogramowaniem znanym jako analityka wideo (videoanalityka), kamerę bezpieczeństwa IP można zaprogramować tak, aby „obserwowała” każdego rodzaju aktywność. Można zaprogramować ją tak aby wyświetlała ostrzeżenie i nagrywała wideo tylko wtedy, gdy przestrzeń wokół wlotu jest zakłócona.

W ten sposób możemy przyjąć, że termin CCTV odnoszący się do telewizji przemysłowej, możemy podzielić na systemy telewizji analogowej, cyfrowej, a także sieci wykorzystującej różne rodzaje urządzeń. W każdym przypadku kamera odpowiedzialna jest za rejestrowanie obrazu, następnie są one przekazywane do rejestratorów, gdzie w zależności od użytej technologii, będą poddawane analizie. Ostatecznie obraz przekazywany jest do monitorów.

Sieci CCTV czyli telewizja przemysłowa, znajduje szerokie zastosowanie w zarządzaniu przestępczością, katastrofami i zagrożeniami, monitoringiem ulic, a nawet diagnostyką medyczną oraz w handlu. Firma Unitrez korzysta z możliwości sieci i telewizji przemysłowej CCTV celem świadczenia szeregu usług z nią powiązanych, m.in.:

  • ochrona mienia,
  • systemy antynapadowe,
  • ochrona fizyczna,
  • instalacja systemów alarmowych i monitorujących (kamery, czujniki ruchu),
  • instalacja systemu kamer obsługujących videoanalitykę,
  • usługa wideoweryfikacji,
  • inne.

Zastosowanie CCTV

Monitoring CCTV znajduje szerokie zastosowanie w walce z przestępczością oraz ochroną mienia. Potrafi skutecznie odstraszyć przestępców (widok kamer na budynku okazuje się bardzo skutecznym sposobem na zapobieganie włamaniom). Możliwość odtworzenia materiału video ze zdarzenia staje się często silnym materiałem dowodowym w przypku dochodzenia swoich praw.

Używane w połączeniu z CCTV, czujnikami audio, termicznymi i innymi typami czujników mogą ostrzegać o zdarzeniach, które są nietypowe, np. pożar, włamanie, upadek człowieka.

Sieci CCTV najlepiej działają w połączeniu z systemami videoanalityki oraz usługą wideoweryfikacji. Ta druga, świadczona przez firmę Unitrez, zapewnia jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa oraz redukcję kosztów utrzymania całego systemu/planu ochrony mienia.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kamerach przemysłowych?

Zadzwoń i umów się na bezpłatną konsultację.