Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Bezpieczeństwo w najlepszym wydaniu: zalety kamery termowizyjnej CCTV

Kamera termowizyjna CCTV to bezpieczeństwo w najlepszym wydaniu. Pokazując możliwości daleko wykraczające poza możliwości tradycyjnych kamer światła widzialnego, kamera termowizyjna (kamera na podczerwień) przesuwa granice we wczesnym wykrywaniu i zapobieganiu przestępczości na wyższy poziom. Na początek kamery termowizyjne pozwalają ludziom widzieć poza tym, co widzą ich oczy. Oznacza to, że możesz wykryć wtargnięcie nawet w środku nocy. Co więcej, nawet najgęstsza mgła lub śnieg nie może powstrzymać kogoś od wiedzy, że ktoś zbliża się niebezpiecznie — czai się za zamieszaniem z możliwymi zamiarami przestępczymi.

Jak już zapewne wiesz, w przypadku przestępstw przeciwko mieniu i przemocy kluczowe znaczenie ma zapobieganie. I tu przydaje się kamera CCTV. Kiedy Twój dom lub biuro staje się celem zachowań pozbawionych skrupułów, wczesne wykrycie inwazji ma kluczowe znaczenie. Nie tylko może uratować twoją własność przed kradzieżą, ale także, a co ważniejsze, może uratować cenne życie. Zwróć uwagę, że popełnione przestępstwa pozostawiają bliznę, która prawie się nie goi – jeśli w ogóle. Co gorsza, wiele godnych potępienia aktów włamań i przemocy może nie uzyskać sprawiedliwości, na jaką zasługują.

Jeśli poważnie myślisz o zapewnieniu bezpieczeństwa sobie i swoim otoczeniu, poleganie na kamerze termowizyjnej CCTV jest mądre. Od samego początku pokazuje, że przykładasz wagę do ludzi, których kochasz — i robisz wszystko, aby zapewnić im ochronę, na jaką zasługują. Z dala od krzywdy.

Ponure zdjęcie i aparat krótkoręczny

Spojrzmy prawdzie w oczy. Zwykłym refrenem, jeśli chodzi o popełnienie przestępstwa, jest żal. Jednak zamiast stać się bierną ofiarą, bardziej proaktywne podejście powinno być lepszą drogą. To prawda. Lepiej jest kiedy ktoś jest bezpieczny niż kiedy jest mu przykro. A to powinno oznaczać podjęcie pozytywnych działań, aby zapobiec przestępstwu, zanim coś wybuchnie ci w twarz.

Prawdę mówiąc, przestępczość to trudna rzeczywistość, z którą musimy się zmagać, czy to w pracy, czy w domu. Z roku na rok statystyki rządowe pokazują, że:

Co więcej, za większością tych włamań nie stoją obcy. Typowy włamywacz mieszka w odległości zaledwie 2 mil od ofiary  i może być nawet znajomym. Włamania zdarzają się w czasie od 90 sekund do 12 minut. Najczęściej celem są małe, łatwe do przenoszenia przedmioty (gotówka, biżuteria, smartfony, iPody, broń).

I tak, słowo ostrzeżenia. Chociaż zazwyczaj te pozbawione skrupułów osoby nie są podatne na przemoc, włamywacze atakują, gdy zostaną skonfrontowani lub zaskoczeni. A to z pewnością może być niebezpieczną sytuacją dla każdego, kto przebywa na terenie obiektu.

Podczas gdy wiele z tych przestępstw miało miejsce w przypadkowych miejscach w całym kraju, wiele z nich miało miejsce na terenie domów lub biur. Co gorsza, te statystyki nie są pełną historią. Nie proszę pana. Rzeczywistość jest o wiele bardziej złowieszcza.

Dla przypomnienia, np. taki kraj jak Ameryka ma więcej ludzi w więzieniach  niż jakikolwiek inny kraj na świecie. A jednak, mimo to, smutna rzeczywistość jest taka, że ​​przestępczość w Ameryce nie jest zgłaszana. Jak pokazują statystyki:

  • Tylko połowa przestępstw z użyciem przemocy jest zgłaszana co roku na policję.
  • Tylko jedna trzecia przestępstw przeciwko mieniu jest zgłaszana co roku na policję.
  • Spośród zgłoszonych przestępstw z użyciem przemocy tylko 46% zostaje „ukrytych”.
  • Spośród zgłoszonych przestępstw przeciwko mieniu tylko 19% zostaje „ukrytych” .

Oczyszczenie oznacza podjęcie pozytywnego działania w związku z przestępstwem. Podejrzany został zatrzymany lub wniesiono sprawę, to tylko niektóre przykłady pozytywnego działania.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to charakterystyczny znak naszych potrzeb w zakresie bezpieczeństwa. Rzeczywiście, ważne jest nie tylko zbudowanie domu lub rozwój firmy, ale także zabezpieczenie lokalizacji.

Problem polega na tym, że starodawne metodologie bezpieczeństwa mogą w tym względzie nie spełniać swoich funkcji. Po pierwsze, poleganie na przeciętnej kamerze CCTV działającej w świetle widzialnym może nie wystarczyć. Tak potężne, jak te kamery używane do zwykłych zdjęć, są poważnie ograniczone, jeśli chodzi o wykrywanie zabezpieczeń. A te ograniczenia są zakorzenione w samej ich naturze.

Aby uruchomić, zwykłe kamery CCTV, podobnie jak kamera w smartfonie, nie mogą działać bez światła widzialnego. W całkowitej ciemności są praktycznie ślepi.

Konsekwencje mogą być dla ciebie tragiczne. Oznacza to, że przy braku jakiegokolwiek źródła światła, na przykład w środku nocy, nie zobaczysz nic poza ciemnymi obrazami. Niestety, takie luki w systemie będą wykorzystywane przez złodziei i przestępców. Kiedy tak się stanie, twoja cenna siedziba może szybko stać się siedzącą kaczką. I naturalnie Ty i ludzie, których kochasz, możecie stać się celami. W sprawach sekund.

Kamera termowizyjna CCTV na ratunek

Kamera termowizyjna CCTV to kamera termowizyjna używana do celów nadzoru i bezpieczeństwa. W związku z tym jego zdolność do wykrywania sygnatur cieplnych na odległość sprawia, że ​​jest to bardziej idealny środek bezpieczeństwa zapobiegający włamaniom i udaremniający potencjalne przestępstwo w porównaniu z tradycyjnymi kamerami światła widzialnego. Nic dziwnego, że z biegiem czasu kamera na podczerwień stała się najbardziej niezawodną opcją całodobowego monitoringu wizyjnego na rynku.

Rzeczywiście, doskonałe możliwości kamery termowizyjnej CCTV odegrały kluczową rolę w zabezpieczeniu kluczowych obszarów w całym kraju. Na szczycie tej listy znajdują się granice, porty morskie, lotniska i niezliczone infrastruktury, w których bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. A ponieważ produkty coraz częściej mają przystępną cenę, zakup kamery na podczerwień, aby zabezpieczyć swoje cenne mieszkanie, powinien być dobry.

Największą zaletą kamery termowizyjnej CCTV jest wczesne wykrycie. Ponieważ nie zależy od obecności światła, kamera na podczerwień może skuteczniej alarmować o zbliżającym się niebezpieczeństwie, dając dużo czasu na zabezpieczenie się. Wśród wielu korzyści płynących z używania technologii podczerwieni do celów bezpieczeństwa są:

  1. Scenariusze od niskiego do zera światła

Ciemność zawsze kojarzyła się z zachowaniem pozbawionym skrupułów, ponieważ gra na korzyść przestępców. Ale już nie. Dzięki kamerze termowizyjnej CCTV umieszczonej we właściwym miejscu system bezpieczeństwa może wykryć każdą osobę „włamującą się i wchodzącą” nawet w środku nocy.

To prawda. Jeśli chodzi o kamery termowizyjne, nie potrzebujesz światła, aby dowiedzieć się, że ktoś wkrada się do Twojego lokalu. Dzięki wykryciu sygnatury termicznej każdego obiektu w jego polu widzenia (pole widzenia), kamera termowizyjna byłaby w stanie wykryć to, czego nie potrafi kamera codzienna. Zwróć uwagę, że ludzie są stałocieplni i dlatego zarejestrują wyraźną sygnaturę cieplną różniącą się od otoczenia.

Jeśli to cię zdezorientowało, pomyśl o swoich oczach i tym, co widzi. Podobnie jak Twoja kamera światła widzialnego, Twoje oczy są zależne od obecności światła, które możesz zobaczyć. Kamera termowizyjna CCTV może jednak wykrywać ślady ciepła ze światłem lub bez światła. A to oznacza, że ​​może z łatwością wykryć nieproszoną obecność człowieka w najciemniejszej nocy.

Dzięki temu możesz dyskretnie wyświetlać kamerę na podczerwień CCTV w najciemniejszych miejscach. Nie będziesz potrzebować oświetlenia, aby to działało. To sprawia, że ​​są trudniejsze do wykrycia po zainstalowaniu — w przeciwieństwie do kamer światła widzialnego, które wyróżniają się jak obolały kciuk. Rzeczywiście, ta funkcja pokazuje, jak lepsza jest kamera termowizyjna w porównaniu z tradycyjnymi.  

  1. Odporny na ograniczenia wizualne

Kolejną kluczową zaletą obrazowania termicznego jest jego zdolność do wykrywania ruchu człowieka nawet w najbardziej bezlitosnych okolicznościach. Należy zauważyć, że podczerwień stała się standardowym wyposażeniem w gaszeniach pożarów, umożliwiając personelowi straży pożarnej skupienie się na ofiarach uwięzionych na miejscu pomimo gęstego dymu i całego upału.

Tak więc, nawet gdy pogoda jest najgorsza, kamera termowizyjna CCTV nadal będzie w stanie pokazać obecność intruza. Normalnie wizualne zaciemnienia, takie jak mgła, dym lub ciężki śnieg, byłyby przeszkodą w codziennym używaniu aparatu. Ale żadna kamera na podczerwień nie może na to poradzić. Sygnatura cieplna człowieka nadal by się wyróżniała w tak trudnych okolicznościach. To wystarczający powód, dla którego kamera termowizyjna jest również świetnym przewodnikiem podczas jazdy przy złej pogodzie.  

Tak więc bez względu na pogodę i stan powietrza kamera termowizyjna może zapewnić spójne, wysokiej jakości obrazy, które są tak wyraźne jak w dzień.

Innym zaciemnieniem, które może utrudnić wykrycie włamania, jest listowie. Kiedy intruz chowa się wśród roślin i drzew, namierzenie jego lokalizacji może być wspinaczką pod górę. Ponownie, tutaj wyróżnia się kamera termowizyjna CCTV. Kamuflaż wizualny lub sytuacje, w których obiekty dobrze się ze sobą mieszają, nie mogą ukryć obecności człowieka dzięki obrazowaniu w podczerwieni skanującym obszar. Tak imponujący wyczyn sprawił, że kamery na podczerwień stały się koniecznością dla łowców zwierząt, którzy lubią sport.

  1. Mniej fałszywych alarmów

Możliwość interpretacji sceny może być trudna, gdy używasz tradycyjnych kamer CCTV. Z pewnością wyciągniesz pochopne wnioski, które mogą być błędne. Fałszywe alarmy rzeczywiście nękają stare kamery monitoringu CCTV. I tutaj kamera termowizyjna może zmniejszyć takie błędy.

Kamery termowizyjne CCTV mają znacznie mniej fałszywych alarmów, jeśli w ogóle. Ponieważ może łatwo zidentyfikować nieproszonego człowieka w lokalu, w przeciwieństwie do zwierzęcia chodzącego na czworakach, takiego jak jeleń, znacznie łatwiej jest określić, co dzieje się na ekranie.

Oczywiście musimy liczyć się z tym, że ktoś może podjąć wspólny wysiłek, aby ukryć swoją obecność i ruch. Mógł godzinami leżeć na ziemi bez ruchu lub chodzić na czworakach jak pies.

W tym miejscu kamera termowizyjna CCTV i analityka mogą współpracować ze sobą, aby uzyskać dokładniejsze wyniki. Gdy kamera termowizyjna wyzwala alarm włamania, analityka może następnie śledzić możliwe wtargnięcie.

Od samego początku interpretacja sceny jest podstawową przewagą kamer termowizyjnych nad tradycyjnymi. Zdolność podczerwieni do usuwania wszelkich wątpliwości związanych z naturą wtargnięcia sprawia, że ​​przewyższa ona możliwości kamery światła widzialnego.

  1. Wyższy zwrot z inwestycji

Po pierwsze, kamery termowizyjne wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, w przeciwieństwie do kamer światła widzialnego. Z pewnością przekłada się to na duże oszczędności z Twojej strony. Po drugie, kamery termowizyjne używane do celów CCTV przez lata obniżały cenę naklejek. Tak więc, podczas gdy wcześniej ceny były bardzo zaporowe, dziś ceny kamer na podczerwień gwałtownie spadły, umożliwiając przyzwoitą CCTV bez zabierania ogromnej części ciężko zarobionej gotówki.

Ogólnie rzecz biorąc, całkowity koszt posiadania systemu kamer termowizyjnych CCTV jest znacznie niższy niż starego systemu kamer CCTV. Co więcej, do zabezpieczenia poszczególnych pomieszczeń potrzebne byłyby znacznie mniejsze kamery termowizyjne w porównaniu z tradycyjnymi kamerami widzialnymi.

Dodaj do tego wszystkie możliwości, jakie niesie, a wiesz, że warto zainstalować kamerę na podczerwień w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Tak naprawdę chodzi o nadanie priorytetu bezpieczeństwu twoich ludzi.