Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

Analityka obrazu w monitoringu domu

Monitorowanie posesji i domu, a także jego wnętrza, to popularna forma zabezpieczenia mienia przed włamaniami. W połączeniu z różnego rodzaju czujnikami tworzy to idealny system bezpieczeństwa, a dodatkowo wsparty możliwością wezwania patrolu interwencyjnego, powoduje, że cały mechanizm może stać się całkowicie bezobsługowy. Warto zwrócić uwagę, że systemy alaromwe i monitoringu, to nie tylko kamery, ale również urządzenia wspierające wraz z nowoczesnym oprogramowaniem, które dostarcza takich rozwiązań, jak popularna analityka obrazu.

Monitoring domu

Stosowanie klasycznego systemu alarmowego w domu, reagującego na ruch, otwarcie okien i drzwi, to doby pomysł na początek. Szybko przekonasz się, że o wiele więcej możliwości oferuje zintegrowanie go, np. z monitoringiem video, który nie tylko zarejestruje obraz, ale również pozwoli śledzić bieżącą sytuację na posesji. Wsparty czujnikami ruchu pozwoli na ograniczenie ilości gromadzonych danych.

Tego typu system to dobre rozwiązanie, ale dziś możesz pozwolić sobie na znacznie więcej. W ofercie Unitrez Agencja Ochrony znajdziesz nie tylko możliwość zamówienia i instalacji alarmu, czujników oraz kamer. Cały system może zostać wpięty do naszej sieci i połączony z centrum monitoringu. Tym samym możemy świadczyć dla Ciebie usługę wideopatrolu oraz wideoweryfikacji. Zdalnie obsługiwać kamery, w określonym czasie lub po otrzymaniu alaramu.

Videoanalityka

W tego typu działaniach bardzo interesującym rozwiązaniem jest analityka obrazu wideo. Inteligenta analiza obrazu pozwala automatycznie identyfikować zmiany na posesji, np. pojawienie się zwierzęcia, człowieka, innego pojazdu czy ruch spowodowany wiatrem. Możemy wykluczać i wskazywać obszary, które poddawane są analizie, a zarazem wciąż rejestrować obraz z całego objętego obiektywem kamery obszaru.

Tego typu rozwiązania nie tylko zyskują na popularności, ale znacząco ułatwiają działanie systemu monitoringu, a także eliminują kosztowne i bardzo często zbędne sytuacje, gdy wezwany patrol interwencyjny reaguje, pomimo braku zagrożenia. O ile więc videoanalityka dostarcza wielu cennych informacji, pozwala także obniżyć koszty, jakie ponosisz dla utrzymania skutecznego w działaniu systemu bezpieczeństwa Twojej firmy czy domu.

Zabezpieczenie domu – Unitrez Agencja cohrony

Interesuje Cię zabezpieczenie domu, tanie ubezpieczenie OC, tanie ubezpieczenie turystyczne, kamery Opole, a może szukasz kompleksowego systemu ochronby Twojej firmy lub domu? skontaktuj się z nami już teraz i umów na spotkanie z doradcą.