Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

8 wskazówek dotyczących zabezpieczania składu sprzętu

Wymiana sprzętu może być kosztowna, co sprawia, że ​​niezbędne jest posiadanie systemu bezpieczeństwa . W końcu kradzież jest prawie niemożliwa, jeśli złodziej nie może dotrzeć do twojego ekwipunku.

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie sprzętu w zależności od budżetu, rodzaju posiadanego sprzętu, wielkości placu i lokalizacji. Ochrona stoczni sprzętu obejmuje każdą metodę, jaką firma stosuje w zakresie budowy, pokrycia dachów, kształtowania krajobrazu lub innej, aby zapewnić bezpieczeństwo podstawowych narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Często nie ma innego wyjścia, jak przechowywać część tego sprzętu na zewnątrz, więc dobrym pomysłem jest podjęcie pewnych środków zabezpieczających przed kradzieżą.

Większość placów budowy ma ogrodzenie i budynek, aby zabezpieczyć niektóre przedmioty, ale to często nie powstrzymuje zmotywowanego złodzieja, ponieważ co miesiąc zgłasza się kradzież około 1000 sztuk sprzętu komercyjnego. Eksperci zalecają kompletny system bezpieczeństwa ze względu na korzyści, jakie zapewnia. dla wszystkich placów z pojazdami i sprzętem oraz placów budowy. W tym przewodniku przyjrzymy się różnym opcjom zabezpieczania sprzętu na podwórku.

Korzyści z zabezpieczenia składu sprzętu

Firma, która potrzebuje placu ze sprzętem, prawdopodobnie ma dużo drogiego sprzętu do przechowywania. Korzyści z zabezpieczenia całego sprzętu na podwórku są liczne, głównie dlatego, że proaktywne rozwiązywanie wszelkich problemów związanych z bezpieczeństwem może zaoszczędzić dużo pieniędzy, pracy i kłopotów w przyszłości. Niektóre korzyści obejmują:

Ograniczenie kradzieży

Najbardziej oczywistą zaletą bezpiecznego podwórka jest to, że zapewnia on bezpieczeństwo sprzętu. Nie ma nic gorszego niż przybycie rano na podwórko lub miejsce pracy tylko po to, by odkryć, że brakuje niektórych niezbędnych narzędzi, ponieważ nie były odpowiednio zabezpieczone. Dokładne zabezpieczenie stoczni zapobiega temu, by stało się to problemem.

Zwiększanie produktywności

Wraz ze spadkiem liczby kradzieży wzrasta produktywność. Kiedy pracownicy przyjeżdżają na podwórko i stwierdzają, że brakuje im narzędzi lub, co gorsza, zniknęło duże urządzenie, może to zrujnować produktywność na ten dzień, jeśli nie na dłużej. Zabezpieczenie tego sprzętu gwarantuje, że pracownicy mogą rozpocząć swoje projekty każdego ranka.

Łatwiejsze znalezienie sprzętu

Częstym problemem, z jakim spotykają się przełożeni, jest to, że pracownicy starają się znaleźć narzędzia i sprzęt, których potrzebują do wykonania pracy. Niedostrzegalną zaletą zabezpieczenia całego wyposażenia składu jest to, że narzędzia te powinny być łatwiejsze do znalezienia, pod warunkiem, że pracownicy przechowują je w bezpiecznym miejscu. Ta korzyść po raz kolejny może zwiększyć wydajność w miejscu prac

Minimalizacja strat finansowych

Każda zniechęcona kradzieżą oznacza, że ​​firma oszczędza koszty wymiany skradzionego sprzętu. Skład sprzętu z luźnymi zabezpieczeniami może ponieść straty finansowe, które są w najlepszym wypadku niewygodne, aw najgorszym okaleczające.

Zobowiązanie się do lepszego zabezpieczenia stoczni sprzętu ma oczywiście sens z kilku powodów. Oczywiście rzeczywiste korzyści firmy z zabezpieczenia sprzętu składowanego zależą od dokładnych metod stosowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa tych narzędzi i aktywów.

8 sposobów na ochronę składu sprzętu

Każdy plac budowy jest inny, więc rodzaj zastosowanego systemu bezpieczeństwa będzie się różnić w zależności od firmy. Oto niektóre z najczęściej używanych metod zabezpieczeń.

Użyj kamer monitorujących

Jedną z metod ochrony podwórka, z której może skorzystać prawie każda firma, jest zastosowanie kamer monitorujących . Kamery te zapewniają ochronę każdej części stoczni, nawet jeśli nikogo nie ma na miejscu, umożliwiając stały monitoring wyposażenia stoczni. Kamery bezpieczeństwa nie tylko zapobiegają kradzieży, ale także dostarczają fizycznych dowodów w przypadku zaginięcia czegoś.

Zainstaluj system bezpieczeństwa

W parze z kamerami monitorującymi jest zastosowanie systemu bezpieczeństwa na całym podwórzu. W ten sposób, jeśli ktoś wejdzie na podwórze po godzinach, system powiadomi firmę ochroniarską, która wyśle ​​funkcjonariusza na Twoją posesję.

Zablokuj pojazdy

Być może najłatwiejszym sposobem zabezpieczenia przynajmniej części sprzętu jest zamknięcie drzwi. Podczas przechowywania dużego sprzętu za ogrodzeniem niektórzy pracownicy mogą błędnie założyć, że jest on bezpieczny. Doświadczony złodziej może jednak ukraść duży sprzęt, który nie jest zamknięty, więc poinstruowanie pracowników, aby zabezpieczyli drzwi, to dobry pomysł.

Przechowuj małe przedmioty w pomieszczeniu

Po raz kolejny, gdy sprzęt znajduje się za ogrodzeniem, pracownicy mogą popełnić błąd, zostawiając go na zewnątrz. Jeśli to możliwe, blokuj mały sprzęt — taki jak kosiarki, wykaszarki, wiertarki i narzędzia — wewnątrz budynku, ponieważ pozostawiony na otwartej przestrzeni może zniknąć w ciągu kilku minut. Nawet przechowywanie tych przedmiotów w pojeździe nie jest bezpieczne.

Ewidencja i rejestracja sprzętu

Zarejestruj cały swój sprzęt i rejestruj wszystko, co kupuje firma. Informacje, które należy umieścić w tych rejestrach, obejmują numery seryjne, daty zakupu, marki i modele, zdjęcia oraz listę autoryzowanych użytkowników. Rejestry te umożliwiają śledzenie sprzętu używanego przez pracowników i dostarczanie informacji policji, gdy coś zaginie.

Stwórz plan zapobiegania kradzieży

Posiadanie planu zapobiegania kradzieży w ramach szkolenia pracowników to doskonały sposób na ograniczenie kradzieży. Ten plan może zachęcić pracowników do zabezpieczania narzędzi i sprzętu, gdy ich nie używają, oraz stworzyć jasny zestaw obowiązków dla pracowników. Pociągając personel do odpowiedzialności za sprzęt, który nie jest odpowiednio zabezpieczony, możesz lepiej wykorzystać istniejące protokoły antykradzieżowe.

Zatrudnij ochroniarza

Utrzymanie na miejscu ochroniarza przez całą noc zapewnia, że ​​zawsze masz oko na twój sprzęt. To zabezpieczenie jest korzystne, ponieważ odstrasza, a główną wadą jest koszt.

Ekspert nadzoru

Zespół ekspertów ds. bezpieczeństwa mobilnego może współpracować z Tobą, aby stworzyć dostosowany plan, który zapewni rozwiązanie wszystkich problemów związanych z bezpieczeństwem. Może to obejmować kombinację wielu elementów wymienionych powyżej, w tym ochrony, kamer, aktywnego monitoringu mobilnego i innych elementów. Dobrze przemyślany plan, który obejmuje kamery w strategicznych lokalizacjach, monitoring przez pracowników ochrony i inne niestandardowe elementy, może znacznie pomóc w całkowitym zabezpieczeniu Twojej nieruchomości.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, stosowanie kilku z tych metod w firmie może stworzyć bezpieczne środowisko i zapewnić bezpieczeństwo sprzętu. Doświadczony plac budowy zastosuje jednak wiele z tych wskazówek, ponieważ jest to konieczne, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo nieruchomości.

Kamery monitorujące mogą stale obserwować Twój sprzęt, odstraszając kradzież i zapewniając pomoc, gdy coś zaginie. Skontaktuj się z Unitrez , aby porozmawiać z ekspertem o potrzebach zdalnego nadzoru wideo w Twojej stoczni.