Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

8 powodów, dla których warto mieć w domu system CCTV

Monitoring CCTV jest obecnie wszędzie. W ciągu ostatniej dekady telewizja przemysłowa stała się powszechnym elementem praktycznie każdego sklepu, biura, budynku użyteczności publicznej, parkingów i przestrzeni publicznej. Zapewniają bezpieczeństwo, pewność i pewien komfort właścicielom nieruchomości komercyjnych, ponieważ wiedzą, że jeśli kamery nie zawsze odstraszą złodziei i wandali, w razie kradzieży lub zniszczenia będą w stanie zidentyfikować sprawców. Chociaż jesteśmy zblazowani, gdy widzimy te kamery w naszych miastach i zaczęliśmy akceptować, choć w niektórych przypadkach niechętnie, ich wszechobecną obecność, co zaskakujące, poszliśmy za przykładem właścicieli nieruchomości komercyjnych i zainstalowaliśmy CCTV we własnych domach .

Dlaczego popularyzacja telewizji przemysłowej jest tak powolna? Cóż, trudno to określić. Niektórzy uważają, że koszty są zbyt wysokie, a poziom ochrony jest niepotrzebny i przesadny w warunkach domowych. Chociaż możesz zrozumieć te obawy, dostępne dowody sugerują, że takie obawy i przekonania są bezpodstawne. Koszty technologii CCTVznacznie spadły z biegiem czasu: koszty instalacji spadły, a ceny spadły dzięki większej konkurencji. Jednocześnie dramatycznie wzrosła wartość towarów, urządzeń i sprzętu audiowizualnego, które przechowujemy w naszych domach. Niewiele osób w dzisiejszych czasach rzuciłoby okiem na wypłatę kilku tysięcy za szerokoekranowy inteligentny telewizor lub wyrzucenie setek na najnowszy smartfon. Ironia polega na tym, że podejmujemy środki ostrożności i wykupujemy ubezpieczenie telefonu komórkowego i domu, aby być chronionym w przypadku kradzieży lub uszkodzenia naszej własności. Rzadko jednak myślimy o inwestowaniu w to, co wielu postrzegałoby jako ostateczną ochronę naszych najcenniejszych dóbr – CCTV.

Dlaczego powinieneś rozważyć instalację systemu CCTV i jak bardzo może Cię to zniechęcić?

CCTV to skuteczny środek odstraszający przed intruzami i włamywaczami. Wielu twierdzi, że gdyby każdy dbający o bezpieczeństwo właściciel domu zainwestował w system telewizji przemysłowej, liczba włamań drastycznie spadłaby. Koszty instalacji są teraz całkiem rozsądne i prawdopodobnie znacznie bardziej przystępne, niż mogłoby się wydawać. Cena pojedynczej przewodowej kamery CCTV o zasięgu noktowizyjnym 5 metrów jest porównywalnie minimalna. Nawet bardziej wyrafinowane systemy nadzoru z kilkoma kamerami wandaloodpornymi niekoniecznie rozbiją bank. Trzeba jednak zaznaczyć, że na tym koszty się nie kończą. Właściciele domów poniosą dodatkowe koszty i wydatki związane z uruchomieniem swoich systemów i należy o tym pamiętać przy rozważaniu całkowitego budżetu.

CCTV przewodowa czy bezprzewodowa: co jest preferowane dla Twojej nieruchomości?

Przewodowe domowe systemy CCTV są najczęściej stosowanym typem kamer, a co za tym idzie najtańszym. Połączenie między kamerą a monitorem jest realizowane za pomocą bezpośredniego połączenia kablowego. Zaletą okablowania jest to, że sygnał będzie generalnie spójny i zawiedzie tylko w przypadku przerwy w dostawie prądu lub awarii w obiekcie. Jednak wadą kamer przewodowych, a także ich przedłużaczy i złączy, jest to, że mogą być trudne do zainstalowania, więc może być wymagana wiedza technika, co powoduje, że początkowe nakłady są drogie.

Dzięki bezprzewodowemu domowemu systemowi CCTV , kamery przesyłają obraz do komputera, tabletu lub telefonu komórkowego , wykorzystując technologię analogową lub cyfrową. Wiele inteligentnych kamer bezpieczeństwa może nawet łączyć się z aplikacją, której możesz używać do monitorowania domu, gdy jesteś gdzie indziej. Aparaty cyfrowe są generalnie lepszej jakości i dają lepsze obrazy niż ich analogowe odpowiedniki, ale w konsekwencji są znacznie droższe.

Systemy bezprzewodowe nie są jednak pozbawione wad. Mogą być nękane przez zakłócenia z urządzeń takich jak routery, telefony bezprzewodowe i kuchenki mikrofalowe, a także mogą być blokowane, a ich sygnał zakłócany przez ciężkie przedmioty z kamienia lub metalu. Możliwość nagrywania i przesyłania filmu zależy również od jakości i spójności sygnału: więc nagrywanie może zostać przerwane w przypadku utraty połączenia z Internetem. Co więcej, bezprzewodowe domowe systemy CCTV będą musiały być szyfrowane, aby nikt w zasięgu nie miał dostępu do odpowiedniego odbiornika, nie mógł oglądać obrazów właściciela domu.

8 powodów, dla których warto mieć w domu system CCTV

Jeśli chciałbyś poprawić bezpieczeństwo swojego domu i nie zrażają Cię koszty telewizji przemysłowej, ale nadal nie jesteś przekonany o jej wartości lub konieczności dla własnej własności, możesz rozważyć następujące kwestie przed odpisz, jeśli całkowicie:

CCTV może odegrać znaczącą rolę w zmniejszeniu wskaźnika przestępczości

Badania wykazały, że posiadanie kamery CCTV zainstalowanej w domu lub na terenie posesji może mieć wpływ na wskaźniki włamań i skutecznie zmniejszyć wskaźnik przestępczości. Powód tego jest stosunkowo prosty. Włamywacze nie lubią być schwytani i dlatego będą unikać nieruchomości, w których mogą zostać schwytani przez kamerę i później zidentyfikowani. Siły policyjne na całym świecie zgadzają się, że przestępcy zawsze powstrzymują się od popełniania przestępstw, jeśli czują, że są obserwowani lub monitorowani.

Wandale nie lubią kamer CCTV

Wandale są nieustanną plagą naszego społeczeństwa. Niszczą i niszczą mienie, często bez logicznego powodu. Wydaje się, że robią to po prostu dlatego, że albo się nudzą, albo nie boją się konsekwencji swoich działań. Szkody, które powodują, mogą być bardzo kosztowne dla właścicieli domów, ponieważ będą musieli zapłacić rachunek za naprawienie szkody z własnej kieszeni lub ubiegać się o ubezpieczenie domu, zapłacić nadwyżkę, a następnie ponieść wyższe składki.

CCTV nie powstrzyma wandalizmu ani kradzieży mienia, ale będzie działać jako środek zniechęcający i odstraszający. Jeśli wandal uważa, że ​​można go łatwo zidentyfikować na podstawie nagrania z kamery , zastanowi się dwa razy, zanim popełni przestępstwo. Niekoniecznie będzie to zbyt wygodne dla właścicieli domów, ponieważ prawdopodobnie nadal będą musieli zapłacić rachunek za szkody, ale przynajmniej wiedzą, że istnieje duża szansa, że ​​policja będzie w stanie zidentyfikować sprawców i doprowadzić ich do sprawiedliwość.

Zdalnie dostępny system telewizji przemysłowej może zapewnić Ci spokój ducha, gdy jesteś poza domem

Większość włamań, jak można się spodziewać, ma miejsce, gdy dom jest pusty lub gdy właściciel domu nie znajduje się na jego terenie. Powinno więc zapewnić trochę komfortu właścicielom domów, aby wiedzieć, że nawet jeśli ich nieruchomość jest pusta, ktoś lub coś nadal będzie pilnować tego miejsca. Świadomość, że możesz również zdalnie oglądać, co dzieje się w domu i wokół niego, ze smartfona, tabletu lub laptopa, powinna zapewnić jeszcze większy komfort i spokój. Możesz być mile od domu lub na wakacjach, ale nadal możesz obserwować swój dom, a jeśli zauważysz podejrzaną aktywność w swoim domu, możesz powiadomić policję i, miejmy nadzieję, złapać włamywacza na gorącym uczynku.

CCTV może pomóc w zdalnym obserwowaniu handlowców

Trudno jest mieć oko na wszystko, co dzieje się wokół domu, zwłaszcza gdy jesteś w pracy lub na wakacjach. Problem staje się jeszcze gorszy, gdy masz robotników w posiadłości. Skąd wiesz, co robią, kiedy cię tam nie ma? Skąd możesz mieć pewność, że wykonują pracę, za którą im płacisz, i nie robią sobie nic złego? Odpowiedzią jest monitoring CCTV. Chociaż może to zabrzmieć trochę złowrogo, jakby Wielki Brat zawsze oglądał, warto zachować ostrożność. Jeśli robotnicy lub sprzątaczka zostaną poinformowani o tym, że nieruchomość jest monitorowana przez CCTV i możesz mieć do niej zdalny dostęp, gdy nie ma Cię w domu, wtedy potraktują Twój dom z szacunkiem i wykonają swoją pracę prawidłowo i wydajnie.

CCTV może pomóc w obniżeniu kosztów ubezpieczenia domu

Kiedy kupujesz polisę ubezpieczeniową dla swojej nieruchomości, ogólne bezpieczeństwo Twojej nieruchomości będzie odgrywać znaczącą rolę w określeniu rodzaju składki, którą będziesz płacić. Im wyższy poziom bezpieczeństwa możesz zademonstrować ubezpieczycielowi; tym mniejsza będzie premia. Więc jeśli zainstalowałeś zamki o wysokim poziomie bezpieczeństwana wszystkich głównych wejściach i wyjściach z nieruchomości, stałe zamki we wszystkich otwieranych oknach i drzwiach tarasowych oraz zainstalowany alarm antywłamaniowy, Twoje składki będą tańsze. Jeśli następnie dodasz również CCTV, Twoje składki powinny się jeszcze bardziej zmniejszyć. Firmy ubezpieczeniowe będą wiedziały, że Twój dom jest monitorowany przez cały dzień, co odstraszy złodziei. Będą także wiedzieć, że każdy włamywacz lub wandal zostanie zidentyfikowany, jeśli w jakikolwiek sposób zagrozi mieniu. Ta wiedza powinna, przy wszystkich tych samych warunkach, skutkować dalszym upustem, a tym samym jeszcze tańszą składką ubezpieczeniową.

CCTV może pomóc w identyfikacji włamywaczy i postawieniu ich przed wymiarem sprawiedliwości

Prawdopodobnie nie będzie satysfakcji, jeśli ktoś włamie się do twojego domu. Poczujesz się zgwałcona i zdenerwowana. Któż by nie zrobił, gdyby jakiś nieznajomy włamał się do ich domu, ukradł cenne mienie i obrobił ich najcenniejsze rzeczy osobiste? Pewną pociechą jest jednak świadomość, że nawet jeśli kamera CCTV nie zapobiegła włamaniu, nagranie zrobione przez kamerę w twoim domu może pomóc w zidentyfikowaniu przestępców i odegrać pewną rolę w doprowadzeniu do ich włamania. do sprawiedliwości. Obecnie ogólnie przyjętym precedensem prawnym jest to, że nagrania z kamer CCTV są dozwolone i mogą być wykorzystywane w sądzie.

CCTV może pomóc Ci mieć oko na Twoje dzieci – i zwierzęta – przez cały czas

Nie ma większego zmartwienia dla rodzica niż nieobecność w domu, gdy dziecko jest w domu. Może być niania z dzieckiem lub starszymi braćmi i siostrami lub krewnymi, ale to nie zmniejsza zmartwień. Nic nie zastąpi przebywania tam osobiście, pilnowania rzeczy i upewniania się, że wszyscy i wszystko jest bezpieczne i dobre.

Jeśli nie możesz być tam osobiście, ponieważ jesteś w pracy lub w sklepach, najlepszą rzeczą jest być tam zdalnie. Dzięki CCTV możesz oglądać i monitorować swój dom i dzieci z dowolnego miejsca. Możesz powiedzieć, kiedy wróciły ze szkoły, gdzie bawi się Twoje dziecko i czy jest w porządku i zdrowe. Dzięki tej wiedzy powinieneś być w stanie zrelaksować się nieco swobodniej.

Telewizja CCTV jest również fantastyczna, aby mieć oko na swoje zwierzęta, gdy nie możesz z nimi być. Możesz monitorować, co robią w ciągu dnia, sprawdzać ich zachowanie i wykrywać, czy z jakiegoś powodu się niepokoi. Świadomość, że możesz mieć oko na swojego najlepszego przyjaciela o każdej porze dnia, gdziekolwiek jesteś, może naprawdę zapewnić ci spokój ducha.

Systemy CCTV wymagają niewielkiej konserwacji po instalacji, więc koszty są minimalne

Prawdziwym pięknem systemu CCTV jest to, że większość kosztów jest opłacana z góry. Po zakończeniu instalacji sam system wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Tak długo, jak aparat jest solidny i może, zamontowany zewnętrznie, wytrzymać wszystko, co mogą na niego rzucić elementy, to poza sporadycznym czyszczeniem, aby utrzymać obiektyw w czystości, nie musisz robić nic więcej, aby utrzymuj wszystko w dobrym stanie. Koszty początkowe mogą być stosunkowo drogim nakładem, ale niskie koszty utrzymania powinny częściowo zrekompensować te nakłady.

Wniosek

Istnieje wiele dobrych powodów, dla których warto zainstalować system CCTV w domu, niektóre z nich zostały omówione tutaj. Jednak głównym powodem instalacji telewizji przemysłowej jest dodatkowa warstwa bezpieczeństwa i spokoju, jaką może zapewnić. Świadomość, że Twój dom jest monitorowany i strzeżony co godzinę, każdego dnia, nawet gdy nie ma Cię w domu, uspokaja i nikt nie może przecenić wartości spokoju ducha. To naprawdę bezcenny towar.