Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

8 oznak dobrej jakości kamer bezpieczeństwa


Kamery bezpieczeństwa to kluczowe narzędzia dla firm i właścicieli domów. A dzięki nowoczesnej technologii są wydajniejsze, wygodniejsze w użyciu i łatwiejsze w instalacji niż kiedykolwiek wcześniej. Zobacz, jak szybko poprawiają się kamery, zobacz naszą recenzję tego, co czyni dobrą kamerę bezpieczeństwa.

Firma, z którą współpracujesz, może być również ogromnym czynnikiem w twoim systemie. Systemy z oferty Unitrez zapewniają bezpłatne zdalne oglądanie za pomocą smartfona, tabletu lub komputera całkowicie za darmo, bez miesięcznych opłat i umów. Nasi klienci cieszą się również nieograniczonym wsparciem technicznym. Zadzwoń do specjalistów ds. bezpieczeństwa CCTV, aby porozmawiać z ekspertem o idealnej jakości kamer do ochrony Twojej nieruchomości.

Wideo w wysokiej rozdzielczości

Jakość wideo z kamer bezpieczeństwa powinna być wystarczająco wyraźna i ostra, aby z daleka rozpoznawać twarze i identyfikować miejsca licencji. Wideo o niskiej rozdzielczości utrudni identyfikację potencjalnych podejrzanych po incydencie. Wybierz kamery bezpieczeństwa o rozdzielczości co najmniej 1080p, 1440p (2K) lub 2160p (4K) Ultra HD .

Potężna zdolność widzenia w nocy w podczerwieni

Dobre kamery bezpieczeństwa są wyposażone w potężną technologię noktowizyjną na podczerwień , która pozwala im widzieć 100 stóp lub więcej w całkowitej ciemności. Jest to niezbędna funkcja, gdy potrzebujesz niezawodnego nadzoru dziennego i nocnego do monitorowania wewnątrz i na zewnątrz. Niektóre kamery bezpieczeństwa są również wyposażone w technologię Starlight , która wykorzystuje technologie optyczne, czujniki i przetwarzanie obrazu, aby zapewnić wyraźne kolorowe obrazy nawet w nocy.

Obiektyw szerokokątny zapewniający maksymalne pokrycie

Obiektyw szerokokątny rejestruje wideo na większym obszarze, co oznacza mniej martwych punktów dla intruzów. Dzięki wysokiej jakości szerokokątnym kamerom bezpieczeństwa możesz zobaczyć więcej pola widzenia bez konieczności obracania kamery. Oznacza to również, że możesz użyć jednej kamery bezpieczeństwa do monitorowania większego obszaru, zmniejszając liczbę kamer, które musisz zainstalować i obsługiwać, aby objąć tę samą przestrzeń.

Technologia czujnika ruchu ostrzegająca o aktywności

Inną kluczową oznaką dobrych wewnętrznych i zewnętrznych kamer bezpieczeństwa jest technologia wykrywania ruchu. Czujniki ruchu są zaprogramowane do wykrywania ruchu w polu widzenia kamery. Możesz zaprogramować system kamer, aby ostrzegał Cię, jeśli ktoś znajdzie się przy jednym z wejść do Twojej nieruchomości w czasie, w którym normalnie nie spodziewasz się gości. Jest to świetne ze względów bezpieczeństwa i znacznie ułatwia monitorowanie Twojej nieruchomości.

Trwała i odporna na warunki atmosferyczne obudowa

Wysokiej jakości kamery bezpieczeństwa powinny wytrzymać wiatr, deszcz, śnieg i inne trudne warunki. Powinny mieć solidne obudowy, aby zapewnić, że poradzą sobie w ekstremalnych warunkach zewnętrznych. Wysokiej jakości obudowy kamer są zazwyczaj wykonane ze stali. Tańsze materiały mogą z czasem odkształcić się, zwłaszcza przy zmianach temperatury zewnętrznej.

Obudowa wandaloodporna

Obudowa dobrej kamery bezpieczeństwa powinna również pomóc chronić ją przed wandalizmem. Przestępcy mogą próbować zburzyć lub wyłączyć kamery bezpieczeństwa, aby usunąć dowody ich złego zachowania. Wandaloodporna obudowa pomaga dobrze chronić aparat przed aktami wandalizmu lub uszkodzeniami. Podczas instalowania kamer zaleca się również zamontowanie ich na wysokości co najmniej 8 stóp nad ziemią, aby były poza zasięgiem.

Funkcjonalność nagrywania

Funkcjonalność nagrywania HD lub Ultra HD to dobry znak wysokiej jakości kamer. Nagrywanie w rozdzielczości 1080p lub nawet nowszej Ultra HD zapewni dobry poziom szczegółowości do późniejszego oglądania na komputerze, telefonie komórkowym lub tablecie. Do nagrywania materiału potrzebny jest również rejestrator wideo (NVR lub DVR).

Łatwy w konfiguracji i obsłudze

Dobre kamery bezpieczeństwa są łatwe w konfiguracji i obsłudze. W pakiecie powinieneś otrzymać wszystko, czego potrzebujesz do ukończenia konfiguracji, w tym aplikacje mobilne i oprogramowanie komputerowe wymagane do uzyskania dostępu do kamery bezpieczeństwa. Wysokiej jakości kamery bezpieczeństwa powinny zająć niewiele czasu w montażu i instalacji oraz być łatwe w obsłudze po zakończeniu instalacji.

Zaleca się również samodzielne wykonanie instalacji, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Należy dołączyć szczegółowe instrukcje instalacji, które poprowadzą Cię przez cały proces, od początku do końca. Ponadto najlepsi producenci kamer bezpieczeństwa zazwyczaj zapewniają niezawodne wsparcie w przypadku wszelkich pytań, które mogą pojawić się podczas instalacji lub obsługi systemu. Prawdopodobnie zaoferują również gwarancję na swój sprzęt i chętnie staną za swoimi produktami.

Zadzwoń do specjalistów ds. bezpieczeństwa CCTV, aby zaspokoić swoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa

Jeśli szukasz dobrych kamer bezpieczeństwa do domu, firmy lub innej własności, zadzwoń do Unitrez – Agencja Ochrony. Przeprowadzimy Cię przez proces określania, jakie kamery najlepiej pasują do Twojej sytuacji, i zaoferujemy porady dotyczące najlepszych typów kamer i funkcji do rozważenia.