Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

7 podstaw, dzięki którym dom będzie bezpieczniejszy

System bezpieczeństwa w domu ma zapobiegać włamaniom. Ale może pomóc o wiele więcej, od wykrywania tlenku węgla po ochronę rodziny przed pożarami i powodziami. Możesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu i poprawić jakość życia swojej rodziny, instalując kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa w domu.

Oto siedem prostych rzeczy, które każdy właściciel domu może zrobić, aby poprawić swoje bezpieczeństwo w domu.

Popraw swoje oświetlenie

Włamywacze unikają dobrze oświetlonych domów. Chcą miejsca, w którym mogą popełnić przestępstwo niezauważonym, więc instalacja oświetlenia zewnętrznego to prosty sposób na natychmiastową poprawę bezpieczeństwa w domu.

Odpowiednie oświetlenie zewnętrzne zapewnia również dobre oświetlenie posesji, dzięki czemu Ty, Twoja rodzina i Twoi przyjaciele możecie się bezpiecznie poruszać. Wybierając oświetlenie zewnętrzne, szukaj świateł z czujnikami ruchu, które włączają się, gdy ktokolwiek porusza się po Twojej posesji. Rozsądne jest również pozostawienie włączonych świateł, gdy jesteś poza domem, aby stworzyć wrażenie, że ktoś nadal jest w domu.

Dodaj inteligentne zamki do drzwi i czujniki do okien

Drzwi Twojego domu i okna na pierwszym piętrze to kolejna okazja do zwiększenia bezpieczeństwa Twojego domu. W rzeczywistości  79% włamań ma  miejsce przy drzwiach wejściowych, oknach na pierwszym piętrze i drzwiach bocznych.

Tak więc, instalując  inteligentne zamki  we wszystkich drzwiach i  czujniki  w oknach, możesz znacznie poprawić bezpieczeństwo swojego domu. Pamiętaj też, że inteligentne zamki mogą nie tylko utrudnić włamywaczom włamanie się. Dzięki inteligentnym zamkom masz kontrolę nad tym, kto wchodzi i wychodzi z domu przez cały czas, nawet gdy nie ma Cię w domu.

Miej oko na swój dom za pomocą kamer monitorujących

Widoczne kamery zewnętrzne  odstraszają złodziei , czyniąc je niezbędnym elementem systemu bezpieczeństwa. Dobrze rozmieszczone kamery umożliwiają obserwację swojej nieruchomości, niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy w innym stanie.

Dzięki  kamerze zewnętrznej  możesz sprawdzać swoje dzieci, gdy bawią się na podwórku, mieć oko na samochody na podjeździe i oglądać transmisję wideo na żywo w dowolnym momencie na telefonie. A dzięki kamerze aktywowanej ruchem będziesz otrzymywać powiadomienia o każdej aktywności na zewnątrz domu.

Zainstaluj inteligentne detektory bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o ogień, dym i tlenek węgla, wczesne wykrywanie jest kluczem do ochrony domu i rodziny. Dlatego czujniki dymu i czujniki CO są niezbędne w nowoczesnym domu. Ale jeśli potrzebujesz dodatkowego bezpieczeństwa i spokoju, inteligentne detektory są dobrym rozwiązaniem.

Dzieje się tak, ponieważ  czujniki dymu  i  czujniki CO  zintegrowane z systemem mogą być monitorowane z dowolnego miejsca. W przypadku tradycyjnych detektorów, jeśli nie ma Cię w domu, kiedy się włączają, nic nie możesz na to poradzić.

Zwiększ bezpieczeństwo swoich drzwi wejściowych

Twoje drzwi wejściowe to wejście do Twojego domu i powinny być zarówno przyjazne, jak i bezpieczne Kamery dzwonki to umożliwia, dając Ci jednocześnie pełną widoczność ganku i wygodny sposób komunikowania się z gośćmi.

Dzięki wyraźnym, aktywowanym ruchem materiałom wideo HD każdego, kto zbliża się do drzwi wejściowych, zawsze będziesz wiedzieć, kto odwiedza. Rozważ ten scenariusz. Jesteś w pracy, gdy otrzymasz powiadomienie, że ktoś jest na wyciągnięcie ręki. Patrzysz i widzisz, że to osoba dostarczająca przesyłkę, na którą czekałeś.

Zainstaluj czujniki zalania

Umieszczając czujniki zalania w pobliżu typowych miejsc wycieku w domu — pod zlewami, w pobliżu podgrzewaczy wody, zmywarek i pralek — czujnik uruchomi alarm po wykryciu potencjalnie szkodliwego poziomu wody.

Ten rodzaj wykrywania może pomóc w zapobieganiu przekształceniu się małych problemów w duże i może szybko Cię ostrzec, nawet jeśli jesteś poza domem. Wynik? Zarówno twój dobytek, jak i twoja rodzina będą bezpieczne.

Używaj wewnętrznych kamer bezpieczeństwa

Kamery wewnętrzne, takie jak  kamera wewnętrzna, to kolejne doskonałe narzędzie do kontrolowania rzeczy w domu. Dzięki krystalicznie czystemu obrazowi wideo i dwukierunkowej rozmowie możesz łatwo komunikować się z rodziną w razie potrzeby.

Kamery wewnętrznej można używać do celów bezpieczeństwa w domu lub do upewnienia się, że dzieci odrabiają lekcje po szkole. Powiadomi Cię o wykryciu ruchu i automatycznie rozpocznie nagrywanie, umożliwiając oglądanie obrazu wideo na żywo lub późniejsze przeglądanie nagranego materiału.

Aby uzyskać jeszcze lepszy wgląd w to, co dzieje się w Twoim domu, umieść kamerę w pobliżu drzwi lub okna, aby zapewnić dodatkową ochronę przed nadzorem i śledzić przychodzące i odchodzące osoby.