Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

7 korzyści z kamer CCTV zasilanych sztuczną inteligencją do nadzoru firmy

Jakie są zalety kamer CCTV zasilanych sztuczną inteligencją? Analiza wideo AI szturmem podbiła świat. Pomimo tego, że jest stosunkowo nowa, technologia AI zyskała szeroką akceptację, co jest widoczne w jej rosnącej popularności i popycie. Kamery CCTV w sklepach stały się codziennością. Wielu z nas jest zaniepokojonych kwestiami prywatności, jakie niesie ze sobą rozwój nadzoru wideo, nie możemy przeoczyć korzyści, jakie niesie ze sobą.

Posiadanie kamer CCTV na swoim terenie ostrzega o potencjalnie podejrzanych działaniach i ostrzega potencjalnych złodziei o ryzyku złapania i zmniejsza ryzyko kradzieży.

„Dlaczego kamery CCTV zasilane sztuczną inteligencją to najlepszy wybór?”

Nadzór wideo pomaga firmom identyfikować i łapać przestępców na gorącym uczynku, ma nieuniknione wady, a mianowicie błąd ludzki. Systemy te wymagają pełnej uwagi i zaangażowania personelu, a niektóre ważne i godne uwagi zdarzenia mogą zostać niezauważone i mogą zostać przeoczone. To wtedy technologia AI ratuje sytuację i pomaga firmom podnieść poziom bezpieczeństwa wideo.

Technologia AI to stymulacja ludzkiej inteligencji za pomocą maszyn. Systemy sztucznej inteligencji wykorzystują dane do identyfikowania wzorców, przewidywania i podejmowania wymaganych działań. Zdolność technologii AI do automatyzacji zadań z dużą dokładnością, zwiększoną szybkością i obniżonymi kosztami sprawiają, że rozwiązanie to jest popularne i wykonalne.

Jakie są korzyści dla biznesu z kamer CCTV zasilanych sztuczną inteligencją?

Zobaczmy teraz korzyści płynące z zastosowania technologii AI w kamerach CCTV oraz korzyści płynące z tych kamer CCTV dla biznesu.

1. Poprawiona precyzja:

Zwykłe kamery CCTV są obsługiwane przez prawdziwych ludzi, dzięki czemu jest dużo miejsca na błąd ludzki. Śledzenie tego, co się dzieje, staje się trudne w dużym obiekcie ze znaczną liczbą odwiedzających. Za pomocą analizy danych system oparty na sztucznej inteligencji może być nadzorowany w celu identyfikacji każdego zdarzenia i wyzwalania alarmów w przypadku nietypowej aktywności. Dzięki technologii sztucznej inteligencji, niezależnie od wielkości obiektu czy liczby odwiedzających, firmy mogą mieć pewność, że żaden szczegół ani zagrożenie nie pozostaną niezauważone z powodu zmęczenia, krótkiej koncentracji i błędu ludzkiego.

2. Nadzór 24/7:

Firma może mieć wiele kamer w swojej siedzibie, ale wymaga wielu zmian personelu, aby zapewnić nieprzerwany monitoring, co nie jest pragmatyczne i możliwe dla większości firm. Ale dzięki technologii AI firmy mogą przezwyciężyć te wyzwania i mieć monitoring 24/7.

Nawet jeśli obiekt jest zamknięty, system kamer CCTV zasilany sztuczną inteligencją może zapewnić nadzór i analizę stanu bezpieczeństwa lokalizacji w czasie rzeczywistym oraz wyzwalać alarmy w przypadku krytycznej sytuacji, bez konieczności interwencji człowieka. Firma może nie tylko obniżyć koszty, nie wyposażając pracowników ochrony w ciągły monitoring wideo, ale także znacznie ograniczyć liczbę fałszywych alarmów spowodowanych błędem ludzkim lub niegroźnymi wyzwalaczami, takimi jak zwierzęta i inne czynniki.

3. Potężny system wykrywania włamań:

Potężny system wykrywania interwencji to główna linia obrony i bezcenne narzędzie dla każdej organizacji lub osoby. Jest to najskuteczniejsze, gdy czas reakcji wykrywania jest krótszy, a wyniki fałszywie dodatnie są pomijalne. Kamery wykrywające ruch stosowane bez technologii AI to nieinteligentne urządzenia, które ostrzegają przed wszystkim, co się porusza, czy to zwierzęciem, pojazdem, czy nawet zmianą cienia.

Kamery te są popularne przy podnoszeniu fałszywych alarmów. Mogą zgłaszać od 100 do 150 fałszywych alarmów na kamerę dziennie. Stanowi to obciążenie dla witryn, w których zainstalowano wiele kamer bezpieczeństwa, które monitorują tysiące odwiedzających. W przypadku wykrycia włamania kamery CCTV zasilane sztuczną inteligencją wysyłają do jednostki bezpieczeństwa niezbędne elementy wizualne i metadane, co umożliwia im podjęcie szybkich działań.

4. Inteligentny sprzeciw:

Tradycyjne rozwiązania wizji komputerowej zostały zakwestionowane w identyfikowaniu obiektów, takich jak broń, w świecie rzeczywistym. Kamery CCTV zasilane sztuczną inteligencją są wyposażone w innowacyjną sieć neuronową, która przed zgłoszeniem wypadku uwzględnia wszystkie potencjalne błędy, co zmniejsza liczbę fałszywych alarmów. Może być używany do wykrywania zarówno broni widzialnej, jak i ukrytej dzięki integracji z infrastrukturą sprzętową.

5. Zapobieganie stratom:

Kompleksowe rozwiązanie do analizy obrazu wideo w technologii AI jest specjalnie zaprojektowane dla sprzedawców detalicznych. Jego proaktywny mechanizm zapobiegania stratom pomaga wykrywać podejrzane zachowanie, które może skutkować kradzieżą sklepową. Rozwiązanie wideo AI nie tylko umożliwia egzekwowanie zapobiegania stratom, ale może również dostarczać mapy cieplne do inteligentniejszej analizy zachowań konsumentów. Umożliwia detalistom uzyskanie praktycznych informacji o klientach i wykorzystanie ich do przewidywania popytu na produkty, szacowania efektywności działania sklepu oraz podejmowania działań w celu optymalizacji operacji i poprawy rentowności.

Jedną ze strategii może być wykorzystanie analityki sklepowej do identyfikacji obszarów, w których ludzie spędzają najwięcej czasu. Pomaga to zrozumieć popularne lokalizacje i produkty oraz wykorzystać te dane do optymalizacji lokowania produktu, umieszczając produkty o wyższej marży, na których ludzie skupiają swój czas. Poza tym mapy cieplne dla ruchu pieszego mogą pomóc w optymalizacji układu i decyzjach kadrowych, takich jak zwiększenie liczby pracowników w godzinach szczytu. Może to zminimalizować czas oczekiwania w kolejkach i ostatecznie poprawić jakość obsługi klienta.

6. Szybka ekstrakcja danych:

Reaktywne środki bezpieczeństwa, takie jak przeglądanie materiału wideo w celu uzyskania większej ilości informacji o zdarzeniach, mogą wydawać się łatwe, ale bez analizy wideo AI może być niezwykle trudne i czasochłonne. Pracownicy ochrony pracujący w dużych obiektach, takich jak lotniska, uniwersytety i tak dalej.
W takich miejscach zainstalowano wiele kamer CCTV, a każda kamera pracuje 24/7, gromadząc ogromną ilość materiału wideo, co sprawia, że ​​wyszukiwanie tych danych jest czasochłonne i kosztowne. Technologia AI umożliwia użytkownikowi wyszukiwanie określonej akcji lub obiektu w całym materiale znacznie szybciej niż operator.

7. Rozpoznawanie obiektów:

Rozpoznawanie obiektów to forma wizji komputerowej do rozpoznawania obiektów na zdjęciach lub nagraniach. Podstawową konsekwencją algorytmów głębokiego uczenia i uczenia maszynowego jest rozpoznawanie obiektów. Możemy szybko dostrzec postacie, rzeczy, sceny i informacje wizualne, podczas gdy ludzie patrzą na obraz lub oglądają film.
Zwykłe kamery bezpieczeństwa zwykle mają problemy z dokładnym wykrywaniem obiektów ze względu na brak technologii stojącej za ich algorytmami. Technologia AI ma przewagę nad innymi kamerami ze względu na dokładność, z jaką wykrywa obiekty i nie generuje znacznej liczby fałszywych alarmów.

Wniosek

Jeśli nadal nie masz pewności, dlaczego potrzebujesz w swojej firmie kamer CCTV ze sztuczną inteligencją, skontaktuj się z Unitrez. Pomożemy Ci podejmować świadome decyzje i zaoszczędzić czas. Jesteśmy kompleksowym rozwiązaniem wszystkich problemów związanych z bezpieczeństwem.