Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

5 głównych zalet śledzenia pojazdów dla małych firm

Jeśli prowadzisz małą firmę, prawdopodobnie polegasz na wielu pojazdach (i kierowcach), aby wykonać swoją pracę. Te pojazdy — czy to samochody osobowe, dostawcze — mają nie tylko kluczowe znaczenie dla prowadzenia firmy i kontaktów z klientami, ale są także jednym z największych źródeł kosztów, ryzyka i frustracji.

Aby móc dziś prowadzić bardziej wydajną i dochodową firmę — i utorować drogę do rozwoju — musisz skutecznie monitorować, zarządzać i konserwować swoją małą flotę. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Utrzymywanie sprawnego działania pojazdów, rozliczanie kierowców i kontrolowanie kosztów to duże obciążenia dla zapracowanych małych firm.

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy i zastanawiasz się nad rozwiązaniem do zarządzania flotą lub śledzenia floty GPS, ale nie masz pewności co do potencjalnych kosztów, ani tego, jak ta technologia może naprawdę wpłynąć na Twoją firmę, czytaj dalej. 

Śledzenie pojazdów  dla flot małych firm wykorzystuje urządzenia śledzące GPS, które są podłączone do każdego pojazdu floty. Urządzenia GPS pracują cicho w tle, aby zbierać dane o lokalizacji, stanie silnika, zachowaniu kierowcy i nie tylko. Dane aktualizowane co 10 sekund są aktualne, dzięki czemu właściciele małych firm mają wgląd w czasie rzeczywistym, gdzie znajdują się ich pojazdy i kierowcy. Dzięki aplikacji mobilnej i internetowej menedżerowie floty lub właściciele mogą łatwo uzyskać dostęp do danych w celu podejmowania decyzji biznesowych. 

Powód 1: Śledź swoje pojazdy (i kierowców)

Właściciele firm, które odnoszą największe sukcesy, mają filozofię zaufania, ale weryfikują . Doświadczeni właściciele dają swoim pracownikom swobodę niezależnej pracy, ale wdrażają nowoczesne systemy i technologie, aby uzyskać wgląd w to, co dzieje się na co dzień. Jeśli pojawią się problemy, informacje potrzebne do rozwiązania są łatwo dostępne.

I tu właśnie wkracza śledzenie floty. Dla wielu małych firm śledzenie pojazdów to oczywistość. W rzeczywistości firmy bez oprogramowania do śledzenia GPS znajdą się w gorszej sytuacji niż konkurencja. Po prostu możliwość podglądu stanu na żywo i lokalizacji swoich pojazdów w czasie rzeczywistym to ogromna wygrana. 

Powód 2: Unikaj awarii i nieoczekiwanych napraw

Zbyt często pracownicy nie zgłaszają problemów mechanicznych menedżerom floty, ponieważ albo ich nie zauważają, nie przejmują się tym, albo zapominają. Albo po prostu zbyt długo czekają na zgłoszenie problemu, a to, co mogłoby być prostą naprawą, szybko przeradza się w poważną naprawę, która kosztuje tysiące i ogranicza możliwości obsługi klientów.

Jako właściciel firmy to wystarczy, aby nie spać w nocy. Potrzebujesz sposobu na monitorowanie stanu technicznego i osiągów swoich pojazdów bez polegania na anegdotach, opiniach i opóźnionych informacjach od swojej załogi. Tu właśnie pojawia się technologia połączonej diagnostyki pojazdów. 

Podłączając się bezpośrednio do portu OBD-II pojazdu, urządzenie śledzące GPS może uzyskać dostęp do tych samych informacji, których mechanicy używają do diagnozowania i naprawy. W rzeczywistości wielu mechaników i warsztatów naprawczych pobiera opłatę za sam test diagnostyczny. 

Powód 3: Popraw obsługę klienta

Oto trzy sposoby, dzięki którym Force by Mojio może bezpośrednio podnieść jakość Twoich usług.

  1. Wydajniejsze wysyłanie: ponieważ zawsze będziesz wiedzieć, gdzie znajdują się Twoi kierowcy, za każdym razem będziesz mógł wysłać odpowiednią osobę i właściwe pojazdy do właściwych miejsc pracy.
  2. Podaj swoim klientom dokładne godziny przyjazdu. Zapewnij swoim klientom dokładny ETA na podstawie rzeczywistego stanu lokalizacji Twojego pojazdu, pomagając dotrzymać obietnic i budować zaufanie.
  3. Popraw planowanie tras i efektywność podróży: dzięki szczegółowej historii podróży, zawierającej mapę przebytej trasy, lokalizację początkową i końcową, czas trwania podróży i nie tylko, możesz zidentyfikować nieefektywności na regularnie używanych trasach, umożliwiając przegląd i optymalizację popularnych tras, oszczędzając czas i pieniądze. 

Powód 4: Poprawa bezpieczeństwa kierowcy i pojazdu

Bez wglądu w to, jak faktycznie używane są Twoje pojazdy, Ty (i Twoja reputacja) jesteście na łasce swojej załogi i jej stylu jazdy. Ich nieostrożna jazda może nie tylko zaszkodzić wizerunkowi Twojej firmy, ale z pewnością spowoduje, że wydasz więcej niż powinieneś na paliwo (nawet o 40% więcej!) – nie wspominając o dodatkowym zużyciu, które wiąże się z używaniem „samochodów służbowych”. ”

Co więcej, niebezpieczne zachowania podczas jazdy, takie jak nadmierna prędkość i ostre hamowanie, mogą prowadzić do mandatów i naruszeń zasad bezpieczeństwa – oprócz poważnego wpływu na stan pojazdu. To wystarczająco źle, ale katastrofy drogowe i wypadki są znacznie gorsze, często kończą się tragicznymi konsekwencjami. 

Powód 5: Zmniejsz koszty operacyjne

Oto kilka sposobów, dzięki którym ta technologia może zaoszczędzić pieniądze: 

Zaoszczędź na konserwacji pojazdu

Kiedy zarządzasz małą flotą, każdy pojazd w sklepie ma duży wpływ na wyniki finansowe. Utrzymanie płynnej pracy każdego pojazdu jest niezbędne do utrzymania produktywności i uniknięcia kosztownych przestojów. Nasze alerty predykcyjne poinformują Cię, kiedy należy wymienić filtr powietrza lub uszkodzoną baterię — zanim stanie się to droższym problemem. Jeśli wystąpi nieoczekiwany problem z silnikiem, możesz pominąć test diagnostyczny w sklepie, ponieważ będziesz mógł dowiedzieć się, co tak naprawdę oznacza lampka Check Engine, w tym pomocny opis problemu i jego powagi . 

Oszczędzaj na zużyciu paliwa

Wiedza to potęga; lub w tym przypadku oszczędności na pompie. Poznaj trendy zużycia paliwa na przestrzeni czasu, a także podczas każdej podróży, i dowiedz się, którzy kierowcy są najbardziej nieefektywni. W połączeniu, będziesz mieć informacje, które pozwolą Ci przejąć kontrolę nad zużyciem paliwa i ograniczyć marnotrawne nawyki związane z jazdą, takie jak nadmierna praca na biegu jałowym, nieefektywne trasy i agresywna jazda.

Zaoszczędź na kosztach ubezpieczenia

Wielu komercyjnych przewoźników ubezpieczeniowych oferuje zniżkę na korzystanie z urządzeń śledzących, które pomagają w odzyskaniu skradzionych pojazdów. Dodatkowo, dzięki rozwiązaniu do śledzenia pojazdów, będziesz w stanie podać dokładne informacje o lokalizacji, których potrzebują władze do odzyskania skradzionych pojazdów.

Oszczędzaj czas i zwiększ produktywność

Czas to pieniądz. Przestań przerywać pracę swojego zespołu w celu rozpraszania meldunków i aktualizacji lokalizacji. Inteligentne powiadomienia i alerty dostarczą Ci potrzebnych informacji bez konieczności proszenia o nie. W ten sposób możesz skupić się na tym, co naprawdę ważne, i odzyskać więcej swojego najbardziej deficytowego zasobu – swojego czasu.

Śledzenie pojazdów dla małych firm

Utrzymuj odpowiedzialność kierowców, kontroluj koszty, zwiększaj wydajność i produktywność oraz dbaj o bezpieczeństwo swojej floty.