Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

10 sposobów na zapobieganie włamaniom do domu

Włamania mogą się zdarzyć w każdej chwili każdemu w dowolnej okolicy. Największy odsetek włamań ma miejsce latem, gdy ludzie są na wakacjach lub zaczynają częściej otwierać okna i drzwi. Jednak do włamań dochodzi cały rok i czasami jest to kwestia przypadku. Poza instalacją systemów alarmowych i monitoringu, warto pamiętać także o wsparciu sąsiadów oraz przestrzegać kilku wskazówek, które powinny wejść w nawyk.

10 sposobów na zapobieganie włamaniom do domu

Większość włamywaczy polega na ukryciu, szybkości i sile, aby dostać się do domu. Domowy system bezpieczeństwa jest skutecznym środkiem odstraszającym, a zatwierdzony alarm antywłamaniowy lub przeciwpożarowy może zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu domu.

Niestety, domowy system bezpieczeństwa nie gwarantuje, że twój dom nie będzie celem. Oto wskazówki, których możesz użyć, aby chronić swój dom przed włamaniem:

  1. Zawsze zamykaj okna i drzwi; nawet gdy wyjeżdżasz na krótko, jesteś na zewnątrz na swojej posesji lub w domu. Przechowuj również swoje kosztowności w sejfie lub skrytce, gdy wychodzisz.
  2. Od czasu do czasu zmieniaj kody dostępu do zamków elektronicznych i bram garażowych.
  3. Zasłoń okna i zamknij garaż, aby cenne przedmioty były poza zasięgiem wzroku.
  4. Zainstaluj światła z czujnikiem ruchu, zamki zasuwkowe i zmodernizuj zamki do szklanych drzwi tarasowych/przesuwnych.
  5. Przycinaj krzewy i krzaki, aby wyeliminować kryjówki i nigdy nie chowaj kluczy na zewnątrz.
  6. Nie ogłaszaj swoich wakacji ani wyjazdów w mediach społecznościowych.
  7. Jeśli wyjeżdżasz na dłuższy czas, skorzystaj z tych wskazówek, aby nadać swojemu domowi żywy wygląd .
  8. Zawsze zmieniaj zamki, gdy wprowadzasz się do nowego domu, mieszkania lub mieszkania, lub gdy klucze zostały zgubione lub skradzione.
  9. Oportunistyczni przestępcy często biorą na cel odblokowane samochody. Nie zostawiaj w samochodzie niczego cennego i zawsze zamykaj drzwi na klucz.
  10. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub apartamentowcu, zamknij za sobą drzwi podczas wchodzenia lub wychodzenia z budynku. Zgłoś wszelkie problemy związane z bezpieczeństwem, takie jak przyćmione oświetlenie wokół wejść lub punktów łatwego dostępu, swojemu zarządcy nieruchomości.

Włamanie, co robić?

Jeśli wrócisz do domu i zauważysz, że ktoś włamał się do Twojego domu lub wyczujesz podejrzaną aktywność na Twojej posesji, nie wchodź do środka . Zadzwoń pod numer 112 i poczekaj na przybycie policji.

Zaplanuj z wyprzedzeniem możliwe roszczenia do domu, prowadząc zaktualizowany spis swoich rzeczy. Pomoże to policji zidentyfikować twoje przedmioty, jeśli zostaną odzyskane, i ułatwi proces roszczenia. Dodatkowo możesz skorzystać z pomocy w mediach społecznościowych, aby poinformować znajomych czy przyjaciół z grup dyskusyjnych, że jakiś sprzęt może pojawić się na sprzedaż.

Jeśli posiadasz aplikację antynapad, możesz z niej skorzystać, przebywając poza domem i wzywając patrol interwencyjny. Polecamy także rozważyć instalację systemu monitoringu wraz z systemem video analityki oraz dodatkowo video patrol. Klienci Unitrez otrzymują dodatkowe zniżki na zakup ubezpieczenia domu, mieszkania i samochodu.

Kamery, systemy alarmowe, antynapad

W ofercie Unitrez Agencja ochrony znajdziesz wszystkie produkty i usługi, które pomogą Ci chronić Twój dom, mieszkanie oraz życie i zdrowie osób w nich przebywających. Systemy alarmowe, kamery monitoringu, systemy antynapadowe, a także ubezpieczenia. Zadzwoń lub napisz teraz i zapytaj o rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb, potrzeb Twojego domu lub firmy.