Unitrez Ochrona – Agencja Ochrony w Opolu

10 najlepszych miejsc, w których można umieścić kamerę bezpieczeństwa

Nadszedł czas, aby poznać najlepsze miejsca, w których można ją umieścić. Miejsca te zmaksymalizują Twój potencjał bezpieczeństwa, pomogą zmniejszyć ryzyko włamania lub zwiększą szansę na pomoc policji w znalezieniu włamywacza.

Drzwi wejściowe

Jest to najważniejsze wejście do ochrony, ponieważ 34% włamań następuje przez drzwi wejściowe. Umieszczenie kamery nad lub obok drzwi wejściowych może znacznie pomóc w ochronie domu. Umieszczona tutaj kamera jest dobrze widoczna i odstrasza włamywaczy, a także pozwoli dobrze przyjrzeć się każdemu, kto spróbuje włamać się do Twojego domu.

Tylne drzwi

Podobnie, tylne lub boczne drzwi są głównym celem dla włamywaczy. 22% włamań ma miejsce przez boczne drzwi, a jeśli masz podwórko z wejściem, prawdopodobnie może to być również głównym celem. Umieszczenie kamery w miejscu, które może nie tylko obserwować Twoje podwórko, ale także mieć oko na tego, kto przejdzie przez tylne drzwi, jest koniecznością.

Okna z tyłu i z boku domu

Włamywacze używają okien na pierwszym piętrze, aby wejść do domu w 23% przypadków, a wiele z tych okien to nie okna od frontu domu. Zamiast tego są to okna z boku lub z tyłu domu.

Są to okna, których nie widać na ulicy, więc przejeżdżające samochody i ludzie prawdopodobnie nie zobaczyliby, jak ktoś w nie wjeżdża. Umieszczenie kamery w pobliżu tych okien pomoże ci wyeliminować drugie najczęściej używane wejście dla włamywaczy.

Garaż

Garaż stanowi potencjalne wejście dla włamywaczy, a 9% włamywaczy wybiera tę drogę. Jednak służy również jako miejsce, w którym przechowuje coś wartościowego: Twój samochód. Twój garaż ma również inne cenne rzeczy, które można zastawić za gotówkę, takie jak olej, części i inne.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie kamery wewnątrz lub na zewnątrz garażu, aby mieć oko na to, kto przejedzie.

Piwnica

Niektóre piwnice mają zewnętrzne wejścia po bokach domów; wejścia te są rzadko używane i rzadko widywane, ale czasami mogą być wykorzystane przez włamywaczy, aby wejść do domu – 4% włamywaczy decyduje się na ten sposób.

Twoja piwnica prawdopodobnie zawiera również cenne rzeczy, które przechowujesz, takie jak antyki. Umieść kamerę przy wejściu do piwnicy lub w środku przy cennych przedmiotach.

Podjazd

Twój podjazd to droga do Twojego domu. Niezależnie od tego, czy jedzie samochodem, czy pieszo, większość ludzi dociera do Twojego domu przez Twój podjazd. Skierowanie kamery na swój podjazd może dać dobry pomysł, kto myśli o dotarciu do domu.

Pozwala to również upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – schwytanie tego, kto przedostanie się zarówno do drzwi wejściowych, jak i garażu. Pamiętaj jednak, że nie chcesz celować zbyt daleko na podjeździe, w przeciwnym razie kamera nie będzie w stanie wychwycić ważnych szczegółów.

Szafy

W swoim domu możesz mieć kilka szafek wypełnionych cennymi rzeczami, których nie chcesz, aby ludzie dotykali. Mogą to być niezbędne lekarstwa, alkohol, a nawet bogata kolekcja win czy zegarków i biżuterii. Umieszczenie kamery bezpieczeństwa w szafce może być dobrym sposobem na śledzenie, kto otwiera szafkę, zwłaszcza jeśli kamera ma wykrywanie ruchu i Face Tag.

Salon

Najczęściej wykorzystywanym obszarem w domu jest salon. To miejsce, w którym spotykasz się z przyjaciółmi i rodziną i prawdopodobnie bawisz się ze swoimi dziećmi. Często zajmują dużą przestrzeń, co oznacza, że ​​jeśli ktoś musi przejść przez twoje pierwsze piętro, musi przez nie przejść. Oznacza to, że umieszczenie kamery w tym miejscu może być dobrym pomysłem.

Nie tylko możesz go użyć do potencjalnego zbierania dowodów, ale możesz go użyć do sprawdzenia swoich dzieci lub opiekunki. Jest to również lepszy wybór niż umieszczanie kamer w sypialniach lub łazienkach, co jest dużym nie-nie.

Korytarz na drugim piętrze

Wiele drugich pięter to w dużej mierze korytarze łączące różne pokoje i łazienki, często prowadzące do schodów prowadzących na pierwsze piętro. Umieszczenie kamery w rogu korytarza, która pozwala zobaczyć dostęp do większości pomieszczeń, może być dobrym sposobem na zebranie potencjalnych dowodów.

Pokój dziecka

To miejsce nie jest przeznaczone do dowodu, ale do pilnowania dziecka. Możesz ustawić kamerę na łóżeczku dziecka, pozwalając monitorować dziecko, gdy nie ma Cię w domu – lub jeśli po prostu budzisz się w środku nocy i chcesz szybko zameldować się bez wchodzenia do pokoju dziecinnego i przypadkowego budzenia go.

Zdobądź wszechstronny aparat.

Jedną z najtrudniejszych części zakupu aparatu jest to, że musisz zastanowić się, gdzie go umieścić. Trudniejsze jest to, że wiele kamer jest zbudowanych do jednego użytku, na zewnątrz lub wewnątrz, co sprawia, że ​​kupowanie tańszych zestawów nie jest początkiem.